Marek Niedźwiecki to radiowa legenda, a jego głos nierozerwalnie będzie kojarzył się kilku pokoleniom słuchaczy z Programem Trzecim Polskiego Radia oraz kultową Listą Przebojów Trójki. Niestety, po 35 latach na antenie, dziennikarz podjął decyzję o odejściu po tym, jak władze stacji unieważniły 1998 notowanie listy, które wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój".

Reklama

Kiedy sprawa unieważnienia notowania ze względu na zwycięstwo krytykującej Jarosława Kaczyńskiego piosenki Kazika wywołała burzę w mediach, władze Trójki próbowały obarczyć winą Marka Niedźwieckiego sugerując, że dziennikarz zmanipulował wyniki i sam zadecydował o ulokowaniu utworu na pierwszym miejscu, wbrew głosowaniu słuchaczy. To przelało czarę goryczy i Niedźwiecki podjął decyzję o rozstaniu z publicznym radiem:

W związku z sytuacją, która zaistniała wokół piątkowego notowania LP3 oraz posądzeniem mnie o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji, którą prowadzę od ponad 35 lat, kończę współpracę z Programem III Polskiego Radia - napisał w oświadczeniu.

Dla wielu słuchaczy decyzja Marka Niedźwieckiego to koniec radiowej Trójki, tym bardziej, że dzień później o swoim odejściu poinformowali Hirek Wrona i Marcin Kydryński, a kilka tygodni wcześniej na rozstanie zdecydował się Wojciech Mann.

Kuba Wojewódzki rozstanie Niedźwieckiego z Trójką skomentował tak:

Stary Niedźwiedź mocno śpi???🎼
Już nie. Marku. Gratuluję przebudzenia👈🏆⚠️📻

Na swoim Facebooku zaś Kuba skomentował sytuację w Trójce posługując się cytatem z wokalisty Guns N' Roses Axla Rosa:

Chciałbym doczekać takiej sytuacji, kiedy włączę sobie radio i nie będę miał ochoty się zrzygać po tym co usłyszę...