Polska zajęła ostatnie miejsce wśród państw Unii Europejskiej w rankingu ILGA Europe mierzącym poziom równouprawnienia osób LGBT w Europie. Niechlubny wynik naszego kraju skomentował Michał Piróg. Tancerz, który od wielu lat otwarcie mówi o swoim homoseksualizmie, na własnej skórze przekonał się, jak traktowane są mniejszości seksualne w Polsce, dlatego ostatnie miejsce w takim rankingu w ogóle go nie dziwi:

Reklama

Polska No1.
Jesteśmy najbardziej homofobicznym krajem w Unii Europejskiej.
Mnie niestety to nie dziwi. Bo żyjemy w kraju gdzie nienawidzimy siebie samych. Swoich sąsiadów, rodzin, dzieci. Wypijamy z mlekiem matki świadomość, że cały świat jest naszym wrogiem a tak naprawdę jest gorszy od nas. W naszym kraju usprawiedliwiamy swoje niepowodzenia spiskiem wszystkich i wszystkiego dookoła. W kraju gdzie rząd zamiast rozwiązywać problemy społeczne wskazuje palcem i oskarża kolejne grupy mniejszościowe. Napuszcza nas na siebie wzajemnie. W naszym kraju sukces innych tłumaczymy sobie na różne sposoby. Mówimy, że ukradł, sprzedał, załatwił przez znajomości, łóżko. Ludzi sukcesu, artystów, naukowców nazywamy złodziejami, k**wami, komuchami i sprzedawczykach. Wszystko robimy na pokaz, kłopoty i wstydliwe kwestie zamiatamy pod dywan a głęboko w sercu pielęgnujemy nienawiść i gorycz. To się nie zmieni jeszcze długo.
Lecz cały ten jad i nienawiść nie odbierze mi godności. Bo mam coś czego większość nie może czuć. Szczęście, dumę i świadomość, że szanuje siebie.


Ranking skomentował także Nergal. Muzyk stwierdził, że jest mu wstyd za lokalnych polityków, którzy prezentują średniowieczne poglądy i nacjonalistyczne nastawienie.