Na początku kwietnia do restauracji U Fukiera zgłosił się komornik i ze względu na niezapłacone 67 tys. złotych długu dokonał "zajęcia praw majątkowych" - informuje "Wprost". Oznacza to, że Magda Gessler nie może zaciągnąć kredytu, a wszystkie zyski z lokalu trafiają najpierw do kieszeni komornika. Musi też pokryć koszt postępowania egzekucyjnego: 17 tys. złotych.

Reklama

Sprawa nie dotyczy pani Magdy - tyle tylko udało się dziennikarzom tygodnika dowiedzieć od prawnika Marka Małeckiego, który ściga Magdę Gessler o niezapłacone długi.

Niezbyt dobrze radzą sobie również inne spółki sygnowane jej nazwiskiem. Jak twierdzi "Wprost", restauracja Venezia, AleGloria oraz Wentzl przynoszą straty. Venezia serwująca włoskie specjały zanotowała 222 tys. złotych. Sieć zdrowych barów MG Eat praktycznie już nie istnieje - ostatni zniknął z łódzkiego centrum handlowego "Manufaktura". Zysków nie przynosi również marka MG Home oferująca garnki, patelnie i akcesoria kuchenne – twierdzi tygodnik.

Magda Gessler, gwiazda telewizyjnego cyklu "Kuchenne rewolucje" śpi po cztery godziny dziennie, jeździ po Polsce i nagrywa programy - twierdzi jej bliski współpracownik Ireneusz Wurst.

Współpracownicy restauratorki twierdzą, że choć w TVN poucza innych restauratorów, jak prowadzić biznes, sama nie ma głowy do interesów. Spłaca także zobowiązania pod swoim byłym mężu Piotrze. Komornik ścigał męża Magdy Gessler, Piotra oraz jego brata Adama.