W wywiadzie dla stacji Canale 5 przywódca centroprawicy pytany o pogłoski o jego nowym związku odparł: Tak, to oficjalne. Zaręczyłem się z neapolitanką. Ma na imię Francesca, to piękna dziewczyna, ale ma też piękny charakter. Bardzo mnie kocha i ja to odwzajemniam - dodał.

Reklama

Jest między nami 48 lat różnicy. Znamy się od siedmiu lat. Ona była przewodniczącą klubu w Neapolu pod nazwą +Silvio, brakuje nam ciebie+. Zbierała pieniądze i wysyłała samolot z transparentem: "Silvio, brakuje nam ciebie". Potem za ostatnie pieniądze zmieniła hasło na: "Silvio, brakuje mi ciebie"- opowiadał magnat telewizyjny w swojej stacji.

Dodał, że z czasem Francesca Pascale zaczęła pracować w jego partii. Według jego słów zaprzyjaźniła się też bardzo z jego córką, Mariną.

Nareszcie czuję się mniej samotny - wyznał Berlusconi, który w 2009 roku rozstał się ze swoją żoną Veroniką Lario. Rozwód uniemożliwia trwający od kilku lat spór o podział majątku.

Wcześniej o narzeczonej byłego premiera informowały włoskie media. Pierwsze spekulacje pojawiły się, gdy przed kilkoma dniami opublikowano zdjęcia obojga, gdy byli razem w pizzerii w Mediolanie.