Strzała Amora może trafić nas wszędzie, ale z pewnością dużo większe szanse na spotkanie drugiej połówki mamy w tramwaju, niż we własnym aucie podczas samotnej podróży. „Zakochaj się w MPK” to akcja, która polega na tym, że siadając na specjalnie oznaczonym miejscu, dajemy sygnał, że jesteśmy wolni i gotowi na miłość. Hasło ma podwójne dno, wiec może również oznaczać osobę, która po prostu testuje transport publiczny i być może zwiąże się z nim na stałe...

Dla tych, którzy miłością już żyją, MPK przygotowało coś specjalnego. Aby zacieśnić więzi między sobą, zakochani mogą wziąć udział we wspólnym konkursie. Do wygrania - bilety komunikacji miejskiej i pamiątki związane z MPK. Wystarczy przesłać 3 propozycje powodów, dla których warto zakochać się w MPK. 14 lutego - finał akcji i ogłoszenie wyników konkursu. Do tego czasu osoby niezakochane mają czas, by życie singla zmienić na życie we dwoje.

Żywym przykładem na to, że znalezienie miłości swojego życia w tramwaju jest możliwe, jest Rafał i Patrycja. Para poznała się w tramwaju linii 17. W listopadzie ub. r. Rafał padł na kolana i oświadczył się Patrycji (również w tramwaju), a teraz para planuje ślub, oczywiście z siedemnastką w dacie.

Uśmiechamy się, gdy opowiadając naszą historię, ludzie słuchają jej z niedowierzaniem dopytując czy ich nie wkręcamy. Nie, nie wkręcamy - to jest prawda. Życzymy wszystkim dużo miłości i szczęścia. A jeżeli jesteście singlami, to bądźcie czujni... bo może miłość stoi obok – pisał nam Rafał relacjonując moment poznania swojej przyszłej żony. To właśnie ta para będzie w składzie jury, które oceni nadesłane przez zakochane pary propozycje konkursowe.