Z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu w Rochestar wynika, że mężczyźni, którzy mają na sobie czerwone dodatki działają na kobiety jak magnes, czego nie można powiedzieć o panach ubranych w inne kolory.

Badanie przeprowadzono na 288 kobietach, które miały ocenić mężczyzn na zaprezentowanych im 50 fotografiach. W ankiecie panie musiały wyrazić swoją opinię na temat atrakcyjności mężczyzn oraz odpowiedzieć na pytania czy umówiłyby się z nimi na randkę i zgodziły się później na „coś więcej”.

Wyniki były dość jednoznaczne – panowie w czerwieni wzbudzali o 60% większe zainteresowanie u kobiet w porównaniu z facetami z dodatkami w innych kolorach. Według opinii pań, mężczyźni, którzy mieli na sobie coś czerwonego zajmowali wyższe pozycje społeczne, byli przystojniejsi, bardziej towarzyscy i mieli zadatki na przywódcę, a to wyzwalało w kobietach erotyczne fantazje.

Andrew Eliot, kierownik badań, tłumaczy: „Czerwień to kolor oznaczający przymioty seksualne. O tym, że czerwień budzi pożądanie wiedzieliśmy od dawna, ale te badania wykazały jak bardzo prosty i skuteczny może być to środek manipulacji. To naprawdę nic wielkiego – czerwony bezrękawnik, krawat czy chociaż szelki – a szanse na romans zwiększają się o 60 procent!” – czytamy na łamach portalu menstream.pl.