1. Mikroelementy i witaminy

Najważniejszy jest cynk. To on stanowi podstawę produkcji testosteronu i tym samym wpływa na erekcję oraz jakość produkowanego nasienia. Jeśli zależy ci, żeby zwiększyć pożądanie, powinieneś zwiększyć dzienną porcję produktów bogatych w selen. Nie zapomnij również o witaminie E. To ona odpowiedzialna jest za prawidłową produkcję hormonów płciowych.

2. Owoce i warzywa

W tej grupie króluje seler, który nie przez przypadek zyskał nazwę naturalnego leku na potencję. Już od stuleci znany jako silny i skuteczny afrodyzjak. Układając menu, nie zapomnij o egzotycznych owocach na deser. Ich enzymy i olejki eteryczne rozbudzą wasz zapał do miłosnych igraszek.

3. Owoce morza

Najpopularniejsze w tej grupie są ostrygi. Poleca się, aby spożywać je na surowo, jedynie z dodatkiem cytryny. Wśród owoców morza, pobudzająco działają również krewetki, małże, homary i ośmiornice. Wszystkie wymienione stanowią wspaniałe źródło witamin z grupy A, B i D. Zawierają także znaczne ilości cynku oraz wapnia, jodu i żelaza.

4. Przyprawy

Wzmacnia apetyt na seks, poprawia krążenie krwi i podnosi libido. O czym mowa? O najważniejszym składniku pieprzu, bardzo często dodawanym do męskich perfum, czyli piperynie. Domowy zestaw przypraw warto również wzbogacić o imbir oraz wanilię. Ten pierwszy poprawia erekcję, zwiększa potencję i wpływa bardzo pozytywnie na ogólne samopoczucie. Wanilia zawiera tzw. "cząsteczki miłości" czyli fitoferomony, którymi pobudza zmysły kochanków. W tym momencie warto również wspomnieć o mniej popularnej roślinie, jaką jest lubczyk ogrodowy. Wpływa on szczególnie mocno na kobiety, podobno skraca długotrwały i męczący proces uwodzenia.

5. Napoje

Pamiętaj o nich planując romantyczną kolację. Warto, bo łagodnie rozbudzają pożądanie. Polecamy soki, lekkie wina i szampan, którego podniecającą rolę trudno przecenić. Cudownie rozgrzeje twoją wybrankę także kieliszek węgierskiego tokaju. Inne płynne afrodyzjaki to: czekolada, kakao, kawa, różne koktajle alkoholowe i mleczne.

6. Dotyk, dotyk i jeszcze raz dotyk

Dotyk wyraża naszą troskę, czułość i przywiązanie do partnera. Działa relaksująco i antystresowo. To on stanowi zapowiedź cudownego seksu i w dużej mierze jest przyczyną tego, że za seksem tęsknimy. Dotyk towarzyszy nam od najmłodszych lat i jest przez nas wszystkich bardzo dobrze konotowany. Pamiętaj o tym, postaw na duża porcję czułości dla swojej wybranki. Ona na pewno to doceni.