5. Mendis Coconut Brandy

Mendis Coconut Brandy produkowana jest na Sri Lance od ponad 60 lat. Jest to pierwsza brandy wytwarzana z orzechów kokosowych, która została dopuszczona do obrotu. Kolejnym znamieniem luksusu jest własnoręczny podpis właściciela destylarni – W. M. Mendisa. Za butelkę tego trunku trzeba zapłacić 3 100 000 zł.

4. Diva Vodka

Diva Vodka to diament wśród wódek… i to dosłownie. Otrzymywana jest z wody źródlanej, a następnie poddawana trzystopniowej destylacji, w której ostatnim etapie wykorzystywane są zmiażdżone diamenty. Luksusem, oprócz samego alkoholu, jest także jego opakowanie. Butelka wysadzana jest diamentami i innymi kamieniami szlachetnymi. Nabywca może sam wybrać kolor szkła oraz ilość i rodzaj ozdób, a to wszystko za jedyne 3 300 000 zł.

3. Russo - Baltique Vodka

Rosja, jako kraj najbardziej z wódką kojarzony, również posiada swoją alkoholową perełkę. Russo - Baltique Vodka jest dziełem firmy Russo – Baltique i Reginy Abdurazakovej, zajmującej się produkcją samochodów pancernych... Wódka ta kosztuje 4 500 000 zł.

2. Koniak - Henri IV Dudognon Heritage

Koniak Henri IV Dudognon Heritage produkowany jest na podstawie tajnej receptury i leżakuje przez 100 lat w specjalnych beczkach. Po upływie wieku ten 41-procentowy trunek rozlewany jest do butelek wykonanych przez jubilera Jose Davalosa. Butelka ozdobiona jest 24 karatowym złotem, platyną oraz 7 tys. niewielkich diamentów. Taki luksu można mieć za 6 200 000 zł.

1. Billionaire Vodka

Billionaire Vodka produkowana jest z krystalicznie czystej wody i najwyższej jakości rosyjskiej pszenicy, a jej butelkę ozdabiają 3 tys. diamentów. Wódkę promuje firma Leon Verres Luxury Group, a nabyć ją można za bagatela 11 500 000 zł! Cena wersji w fioletowej butelce z kryształami Swarovskiego nie jest jeszcze znana.