Withings WS-50 to niezwykle dokładne narzędzie pomiarowe, które sprawdza nie tylko wagę użytkownika i ilość tkanki tłuszczowej, ale również, dzięki zastosowanej technologii, mierzy tętno – wystarczy chwilę dłużej pozostać na wadze. Jeśli to za mało, Smart Body Analyzer sprawdzi jakość powietrza w pomieszczeniu, badając stężenie dwutlenku węgla, oraz temperaturę automatycznie co 30 minut. Między innymi dlatego waga idealnie nadaje się jako uniwersalne urządzenie pomiarowe na przykład do sypialni.

Zupełną nowością jest autorski system Withings Position Control™, który wykrywa ułożenie ciała na wadze i podaje nam wskazówki dotyczące tego, jak lepiej się na niej ustawić, aby pomiar był bardziej dokładny. Wszystkie informacje wyświetlane są na wbudowanym ekranie.

Całość współpracuje z aplikacją dedykowaną Health Mate, która może nam służyć jako osobisty trener. Wystarczy, że ustawimy sobie cel, a aplikacja ułoży nam plan treningowy na nadchodzące tygodnie. Co więcej, Withings nawiązało współpracę z ponad setką twórców aplikacji, dzięki czemu użytkownicy Smart Body Analyzer mogą korzystać między innymi z popularnego oprogramowania Run Keeper, MyFitnessPal, Endomondo, Lose it!, ale nie tylko.

Urządzenie może być zsynchronizowane z maksymalnie ośmioma kontami, dzięki czemu z rozbudowanych funkcji analitycznych może korzystać kilka osób jednocześnie. Sama instalacja i obsługa Withings WS-50 jest prosta i intuicyjna. Waga również sama łączy się ze smartfonem przez Wi-Fi bądź Bluetooth wybierając lepsze rozwiązanie automatycznie. Smart Body Analyzer jest w pełni kompatybilny z systemami iOS oraz Android. Aplikacja Health Mate dostępna jest w App Store oraz Google Play.

Smart Body Analyzer dostępny jest na terenie całego kraju w cenie 649 PLN. iCorner − dział produktów konsumenckich Alstor – jest jedynym dystrybutorem produktów Withings na terenie Polski.