iCorner − dział produktów konsumenckich Alstor – zaprezentował nową linię monitorów aktywności fizycznej: Fitbit OneTM, Fitbit ZipTM i Fitbit FlexTM, które pomogą każdemu prowadzić zdrowszy i bardziej aktywny tryb życia.

Wszystkie urządzenia współpracują z darmową aplikacją Fitbit Connect dostępną w App Store oraz na stronie Fitbit. Każdy z użytkowników może w niej na bieżąco monitorować swoją aktywność fizyczną, ale również tworzyć plany żywieniowe. Funkcja wprowadzania danych o spożytych posiłkach oraz informacje zwrotne o kaloriach spalonych podczas codziennych zajęć pozwalają na łatwe śledzenie postępów w drodze do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. W aplikacji można również uzupełniać informacje dotyczące tętna, ciśnienia i poziomu cukru.

http://youtu.be/T4nXOXB9Mtg

Dane prezentowane są w postaci czytelnych wykresów. Fitbit motywuje także do większej aktywności fizycznej dzięki funkcjom wyznaczania celów, śledzenia postępów i zdobywania odznak. Osoby lubiące wyzwania mogą dzielić się wynikami ze swoimi znajomymi.

Najprostsza wersja – Fitbit ZipTM – kontroluje aktywność fizyczną w ciągu całego dnia zliczając liczbę wykonanych kroków – w rezultacie użytkownik otrzymuje dane w postaci pokonanego dystansu i spalonych kalorii. Fitbit OneTM mierzy także liczbę pokonanych stopni schodów. Ponadto Fitbit OneTM i Fitbit FlexTM umożliwiają monitorowanie faz snu. Dodatkowo wbudowany cichy alarm wibracyjny obudzi o wskazanej godzinie tylko użytkownika Fitbit.

Urządzenia są odporne na wilgoć i pot, dodatkowo Fitbit FlexTM można zabrać ze sobą nawet pod prysznic lub na basen. Urządzenie jest wodoszczelne do głębokości 10 metrów. Zaletą wszystkich rozwiązań jest bezprzewodowa komunikacja zarówno z komputerem, jak i z urządzeniami mobilnymi. Monitory Fitbit przeznaczone są do urządzeń korzystających z technologii Bluetooth® 4.0 lub Bluetooth Smart Ready®. Obecnie są kompatybilne z PC (Windows® XP, Vista, 7 +), Mac® OS 10.5 +, iPhone 4S, iPhone 5, iPad 3, iPad Retina, iPad mini, iPod Touch 5 generacji.