Boot Camp to ogólnorozwojowy trening na świeżym powietrzu, który wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Były to bardzo trudne obozy treningowe dla amerykańskich żołnierzy, rekrutów do armii. W Boot Camp Polska mamy dwie wersje treningów - cywilną i hard- wyjaśnia Piotr Tartanus, szef trenerów Boot Camp Polska.

Charakterystyczną cechą treningu Boot Camp są ćwiczenia na świeżym powietrzu, wykonywane głównie w parach i grupach. Jest to doskonała alternatywa dla zamkniętych sal siłowni, doskonały sposób na zahartowanie organizmu, szybką poprawę sylwetki, formy i samopoczucia. Dodatkowo specyfika zajęć, która często wymaga współpracy trenujących, buduje relacje, których tak często brakuje nawet stałym bywalcom klubów fitness.

Staramy się, żeby nasz trening był treningiem zespołowym, nie są to indywidualne ćwiczenia na sali fitness. Rywalizujemy między sobą, ścigamy się, ale również wzajemnie sobie pomagamy - podkreśla Piotr Tartanus. Większość ćwiczeń, jakie proponujemy są to ćwiczenia bardzo proste jak przysiady, pompki, wieloskoki. Nie komplikujemy treningu, ćwiczymy z własnym ciężarem ciała. Czasem jedynie dodajemy jakieś proste rekwizyty: piłki, skakanki, płotki, aby urozmaicić trening. Jest to trening ogólnorozwojowy, który kształtuje wszystkie cechy motoryczne. Ćwiczymy wszystkie części ciała, wzmacniamy mięśnie, dodatkowo poprawiamy wytrzymałość, szybkość, skoczność i koordynację. Taki trening powinien być podstawą w każdej dyscyplinie sportu. Zajęcia kończą się rozciąganiem - nie możemy zostawić mięśni przykurczonych ciężkim treningiem - dodaje.

Jak zapewnia trener, każdy z nas może poczuć się jak amerykański żołnierz, bo nawet największy "kanapowiec" może dołączyć do ekipy Boot Camp Polska.

Boot Camp jest treningiem dla wszystkich, każdy ćwiczy we własnym tempie, wykonuje tyle powtórzeń, ile może. Każdy dostosowuje tempo ćwiczeń do swojej kondycji. Trener pilnuje, aby ćwiczenia nie były za trudne. Owszem, mamy trudniejszą wersję treningu, ale to jest trening dla prawdziwych twardzieli, którzy chcą bardzo się zmęczyć - wyjaśnia trener.

Patrząc na ludzi, którzy mimo mrozu, deszczu i niesprzyjającej aury decydują się przyjść na zajęcia, trudno stwierdzić, że właśnie odbywają trening wzorowany na ćwiczeniach wykonywanych w trakcie szkoleń armii amerykańskiej. Zajęciom towarzyszy śmiech i świetna zabawa.

Boot Camp to bardzo specyficzny trening, wyzwala energię i radość, mimo że czasem trener wymaga za dużo. Aktywnie uprawiam inne sporty, ale dzięki temu treningowi widzę zdecydowaną poprawę kondycji. I co najważniejsze, ćwiczenia są na świeżym powietrzu, są bardzo urozmaicone, nigdy nie wiadomo, czego oczekiwać po Boot Campie - podkreśla Elżbieta, uczestniczka treningu.

Prowadzę aktywny tryb życia, chodzę na siłownię, ale mogę stwierdzić, że większość osób, które uczęszczają do klubów fitness nie dałaby tu rady. Zdecydowanie watro przyjść na trening, któremu towarzyszą fajne emocje i który jest na świeżym powietrzu. To zupełni inny sposób spędzania wolnego czasu - dodaje Marcin.

Obecnie treningi dostępne są w Warszawie m.in.: na Polach Mokotowskich, Kępie Potockiej, Parku Skaryszewskim, Ogrodzie Saskim, w najbliższych miesiącach Boot Camp Polska rozszerzy swoją działalność na inne miasta Polski. Wiecej informacji można znaleźć po adresem www.bootcamppolska.pl lub www.facebook.com/BootCampPolska.