Z sondażu przeprowadzonego przez CBOŚ wynika, że 50% Polaków prawie nigdy nie biega, nie pływa i nie jeździ na rowerze, a aerobik i gimnastyka są obce dla 61% z nas.

Prawie 80 procent mężczyzn nie ma charakteru, żeby przez kilka lat systematycznie i codziennie trenować. Wiem, bo sam czasami musiałem kogoś ganiać – mówi Mariusz Pudzianowski na łamach menstream.pl.

Z badania przeprowadzonego przez portal wynika, że ulubioną aktywnością fizyczną ćwiczących Polaków jest bieganie. W pierwszej trójce znalazła się także jazda na rowerze oraz siłownia.

Polacy nie lubią jednak wydawać dużych pieniędzy na karnety na siłownię czy fitness. Z reguły przeznaczamy na nie co najwyżej 100 zł miesięcznie. Co ciekawe, tyle samo, ale w ciągu roku, większość z nas wydaje na sprzęt sportowy.

Największe oblężenie siłownie, baseny i kluby fitness przeżywają w styczniu. Noworoczne postanowienia szybko jednak odchodzą w zapomnienie. Do tego aż 80% Polaków ćwiczenia wykonuje po prostu źle.

Zapominamy o rozgrzewce, nie znamy podstaw technicznych, nieodpowiednio dobieramy kolejność ćwiczeń, przeliczamy swoje możliwości, a to wszystko może doprowadzić nas jedynie do… kontuzji. Dlatego, przynajmniej na początku, warto skorzystać z porad fachowców.

Doświadczenie na siłowni jest potrzebne tak samo, jak kierowcy na drodze. Wsiąść do samochodu każdy potrafi, ale żeby prawidłowo jeździć, trzeba dobrego nauczyciela – podkreśla Pudzianowski.