Furious Pete jest uczestnikiem wielu konkursów polegających na spożywaniu jak największej ilości jedzenia. Na filmach, które publikuje w serwisie Youtube.com prezentuje pokonywane wyzwania i udowadnia, że jedzenie ogromnej ilości pizzy i hamburgerów nie musi negatywnie wpływać na wagę i sylwetkę.

W jednym z ostatnich filmów wyznał, że w dzieciństwie cierpiał na anoreksję, a osiągnięcie obecnego wyglądu było nie lada wyzwaniem.

Pete opowiedział, że w 2002 r. trafił do szpitala z powodu wycieńczenia organizmu. Właśnie wtedy zrozumiał, że musi ponownie odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Stopniowo odbudowując swoje ciało osiągnął spektakularny efekt. Teraz podkreśla, że to, co robi wreszcie sprawia mu satysfakcję.

http://youtu.be/XvILb8psZpM

Naprawdę nie ma powodów by się wstydzić, jeśli macie zaburzenia jedzenia, czy zaburzenia psychiczne. Zwróćcie się o pomoc do przyjaciół, rodziny i stoczcie z tym walkę. To da się przezwyciężyć. Poprzez dietę, trening, odpoczynek, poświęcenie, wiedzę i motywację udało mi się osiągnąć to, czego chciałem – przytacza słowa Pete’a portal deser.pl.