Nie posiadasz jasno wytyczonego celu

Chęć osiągnięcia wymarzonej sylwetki to cel zbyt ogólny. Musisz precyzyjnie określić zadanie i dać sobie na jego wykonanie odpowiedni czas.

Pomijasz niektóre partie mięśniowe

Testosteron, pomagający w tworzeniu szybkich włókien mięśniowych, wydziela się, kiedy mięśnie są poddawane największemu naprężeniu i dużym obciążeniom - podaje menshealth.pl. Pamiętaj o nogach, klatce piersiowej i plecach!

Rozgrzewka na bieżni

Lepiej ukrwione mięśnie są w stanie znosić większe obciążenia. Jest to jeden z powodów dla których rozgrzewka na bieżni jest wystarczająca tylko przed treningiem mięśni nóg. Dobra rozgrzewka nie tylko zmniejsza ryzyko kontuzji, ale też zwiększa efektywność treningu.

Przesadzasz z doborem obciążeń

Pamiętaj, że jeśli nie jesteś w stanie wykonać ćwiczenia bez błędów w technice, powinieneś zmniejszyć ciężar.

Masz problemy z techniką

Prawidłowe wykonywanie ćwiczeń zmniejsza ryzyko kontuzji oraz intensyfikuje efektywność treningu. Kontroluj swoje ruchy patrząc w lustro! Zachowuj podstawowe zasady: sztanga pozostaje równoległa do podłogi, plecy zachowują naturalną krzywiznę, nigdy nie pomagaj sobie dodatkowymi ruchami całym ciałem.

Nie myślisz o treningu

To zdanie pada z ust wielu mistrzów kulturystyki. Jak ważne jest, aby skoncentrować się na wykonywanym w danym momencie ćwiczeniu mówił chociażby Arnold Schwarzenegger.

Stosujesz się do rad amatorów

Z pewnością dowiesz się jeszcze nie raz o złotych środkach, sposobach zmiany proporcji mięśni (zapisanych w genach), wymarzonej muskulaturze w 3 tygodnie…

Do treningu wkradła się rutyna

To, co szkodzi najbardziej, kiedy wykonujesz ten sam program przez dłuższy czas, to znużenie. A jeśli do Twojego treningu wkradnie się nuda, efekty nie mogą być zadowalające. Dlatego zmieniaj ćwiczenia - informuje menshealth.pl.

Zapominasz o odpoczynku

Mięśnie rosną, kiedy mają odpowiedni czas na "odpoczynek". To wtedy organizm regeneruje rozerwane włókna mięśniowe oraz produkuje nowe.

Brak planu treningowego

Trening intuicyjny, nie stosowanie się do planu treningowego, brak wytyczonego celu na konktetny dzień… Wszystko to wiąże się z niezadowoleniem i brakiem postępów. Zapisuj więc każdy trening w najwygodniejszy dla siebie sposób i planuj każdy z nich. Jeśli masz z tym problemy, poproś o radę instruktora - podpowiada menshealth.pl.