Broga powstała z przekonania, że miliony mężczyzn na świecie mogą żyć dłużej i być szczęśliwsi, jeśli włączą jogę do swojego tygodniowego planu treningowego - wyjaśnia Adam O'Neill, twórca brogi.

O'Neill i jego wspólnik i instruktor Robert Sidoti, zauważają, że często ten sposób dbałości o swoje ciało jest pomijany ze względu na trudności z wykonywaniem poszczególnych ćwiczeń jogi. Wyjaśniają, że męskie ciało nie jest na tyle gibkie, aby móc swobodnie wyginać się przy poszczególnych asanach.

Większość mężczyzn, którzy przychodzą na zajęcia, od lat uprawiają jakiś sport, mają wysportowane sylwetki, mimo to ich ciała są spięte - wyjaśnia O'Neill.

Treningowi zamiast relaksującej muzyki towarzyszą rozbrzmiewające w głośnikach utwory Radiohead czy The Black Keys, jednak jak zapewnia Sidoti, całość powstała z poszanowaniem dla tradycji i duchowego podejścia do ćwiczeń, które leży u podstaw jogi.

http://youtu.be/xn2vKKj1Pu8

Matt Carpenter, instruktor jogi z The Omega Institute w Nowym Jorku, podkreśla, że takie zajęcia to doskonały sposób, aby zachęcić mężczyzn do takiej formy ćwiczeń i odkrywania nowych sposóbów na radzenie sobie ze stresem.