Firma Adidas wprowadziła na rynek specjalny miCOACH pacer, który łączy działanie takich urządzeń jak monitor pracy serca i krokomierz. Uzyskuje informacje na temat podejmowanego wysiłku, śledzi tempo, dystans, tętno i spalone kalorie.

>>> Jegostrona.pl na Facebooku – polub i bądź na bieżąco >>>

To jest sprzęt przede wszystkim adresowany dla amatorów. miCOACH jest prosty w obsłudze, intuicyjny i ładny. To, że kontroluje tempo podczas treningu, ma duże znaczenie dla efektu treningowego - powiedział PAP Life Krzysztof Dołęgowski zastępca redaktora naczelnego miesięcznika "Bieganie". Dołęgowski zaznaczył jednak, że miCOACH pomocny jest przede wszystkim amatorom. Profesjonalni biegacze korzystają już z bardziej zaawansowanych sprzętów.

Urządzenie łączy się bezprzewodowo z czujnikiem na buta oraz paskiem na pierś. Można podłączyć do niego słuchawkę, która jest w zestawie, dzięki temu miCoach na bieżąco informuje o przebiegu treningu. Można także podłączyć go do odtwarzacza muzycznego, który towarzyszy nam podczas ćwiczeń i słuchać muzyki z przerwami na informacje o treningu.

Zestaw treningowy Adidas miCoach pacer zawiera także pasek na pierś z monitorem pracy serca oraz czujnik, który można przymocować do sznurówki, dzięki temu urządzenie pasuje do każdego rodzaju buta.

miCOACH ocenia czy trening był dla sportowca ciężki, czy lekki. To jest rodzaj wirtualnego trenera - powiedział Dołęgowski.

Przed pierwszym treningiem trzeba podłączyć pacera do komputera i założyć konto na adidas.com/micoach, a następnie zsynchronizować urządzenie.

Pakiet treningowy Adidas miCOACH pacer można nabyć za 419 zł.