Są o wiele bardziej zdyscyplinowani od młodych adeptów tej dyscypliny. Dbają o dietę, ćwiczą regularnie, troszczą się o odpowiedni dobór suplementów. Przypadki korzystania z dopingu są tutaj znacznie rzadsze, a radość z doskonale przygotowanej do zawodów sylwetki ogromna. Być może to główne powody, dla których zainteresowanie kategorią +60 nie maleje.

http://youtu.be/kqrOjx_TrOY

Ray Moon

Mimo że jako kucharz gotował nawet dla królowej, nie to jest jego największym życiowym osiągnięciem. Od lat funkcjonuje w środowisku kulturystów jako najstarszy w świecie i co najważniejsze nadal startujący w turniejach zawodnik. Ray Moon ukończył już 80 lat i ma za sobą wiele sukcesów w australijskich zawodach kulturystycznych. Jednak nie osiągnięcia są tym, co koledzy z siłowni podziwiają najbardziej. Ten leciwy kulturysta ćwiczy pomimo wielu problemów zdrowotnych. Ma za sobą operację na otwartym sercu, dwa niewielkie udary mózgu i stwierdzoną śmierć kliniczną. Kilka lat temu wszczepiono mu rozrusznik serca, jednak mężczyzna nie lubi się oszczędzać i zamiast miłego pobytu w sanatorium wybiera ciężki trening na siłowni.

W tygodniu robi 5 treningów siłowych (każdy po 45 minut) i 5 kardio (w tym 4 km na bieżni). „Na pewno nie czuję się gorzej niż mężczyźni w wieku 50 czy 60 lat” – stwierdza sportowiec i dodaje, że jego głównym marzeniem jest spotkać najstarszą kulturystkę świata… A oto ona! 

http://youtu.be/X0MBTN4oFLg

Ernestine Shepherd

Najstarszą na świecie czynną kulturystyką jest Ernestine Shepherd. 74-letnia babcia już zasłużyła sobie na miejsce w najnowszej Księdze Rekordów Guinessa na 2012 rok. „Uprawiając kulturystykę czuję się o 20 lat młodsza” – mówi Ernestine w jednym z wywiadów. To prawda. Ma piękniejsze ciało i jest w lepszej kondycji niż większość ludzi młodszych od niej o dekadę. Każdego dnia wstaje o 3 rano rozpoczynając dzień bieganiem. Następnie pod okiem jej osobistego trenera rozpoczyna trening na siłowni. Jej wzorcem jest pierwsza dama Michelle Obama i… Sylvester Stallone – kulturystka marzy o spotkaniu z aktorem, bo jest on dla niej przykładem człowieka, który nie boi się ciężkiej pracy nad utrzymaniem formy.