Rdzeń nazwy to połączenie słów tae - kopnięcie i bo - ruch bokserskie. Power Thai-Bo funkcjonuje także jako Combat, Tae-Bo lub Thai-robics. Podstawą tego sportu są elementy wielu sztuk walki, m.in. boksu, karate, thai-boxu, kik-boxingu czy taekwondo. Podczas treningu, wykonywaniu wszelkich ruchów towarzyszy muzyka, czyniąc ten sport bardziej atrakcyjnym oraz ułatwiając synchronizację ruchów.

Thai-Bo pozwala na zdobycie elementarnych umiejętności w zakresie sztuk walki takich jak kopnięcia czy ciosy. Trening zaplanowany jest w taki sposób, aby wyzwalać w uczestnikach kontrolowane wyzwolenie energii i agresji. Wszystko to przyczynia się do poprawy kondycji, formy psychicznej oraz dodaje pewności siebie trenującym. Każdy trening Thai-Bo wiąże się z ogromnym wydatkiem energetycznym, co już po stosunkowo krótkim czasie (kilka tygodni) przekłada się na widoczne zmniejszanie się tkanki tłuszczowej.

Uwaga! Pierwsze zajęcia mogą wydać się bardzo trudne i zniechęcające z powodu stopnia trudności oraz ilości ruchów! Trening trwa około sześćdziesięciu minut, rozpoczyna się ćwiczeniami oddechowymi i rozciąganiem. Jednego można być pewnym: daje niezły wycisk!