• Jazda na rowerze
    6
    "Pogoda na rower może być dobra albo bardzo dobra" – mówi stare kolarskie porzekadło. Jak przekonać do jego słuszności tych, którzy mają odmienne zdanie? Eksperci Meridy, jednej z czołowych dwukołowych marek świata, przedstawiają 10 powodów, by w deszczową jesień wskoczyć na rower zamiast na kanapę.
  • Marszałek Senatu Stanisław Karczewski
    Zachęcam wszystkich seniorów do aktywności - mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który w przeddzień Dnia Seniora wziął udział w spacerze nordic walking. We wtorek marszałek spotka się z seniorami by rozmawiać m.in. o aktywności seniorów w sieci.
  • Katarzyna Dziurska
    2
    Katarzyna Dziurska to mistrzyni świata w Fitness Figure Classic oraz mistrzyni Europy w Bikini Fitness. Polska trenerka opowiedziała, jak wygląda jej cykl przygotowań do zawodów kulturystycznych.
  • Pokojówka na siłowni
    W Tokio działa siłownia w której trenerki są przebrane za... pokojówki.
  • Bieg po lesie
    Biegi survivalowe - dzięki widowiskowym przeszkodom i urozmaiconym trasom - sprawdzają nie tylko siłę, ale i charakter zawodników. Tego typu imprezy święcą triumfy za granicą, a w Polsce zyskują coraz większą rzeszę oddanych fanów, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tych niestandardowych wydarzeń biegowych?
  • Marcin Łopucki
    2
    39
    Dawno, dawno temu otworzył puszkę Pandory z napisem sport i wpadł w sidła miłości, która ma nie tylko pozytywne konsekwencje. O tym, dlaczego umięśniony mężczyzna nie ma w Polsce łatwego życia mówi Marcin Łopucki, Wicemistrz Świata w Fitness męskim, prywatnie mąż Katarzyny Skrzyneckiej.
  • Jen Selter z mamą
    14
    2
    Zachodnie media odkryły najgorętszą parę matka-córka. Amerykańska modelka fitness, 21-letnia Jen Selter, pochwaliła się na Instagramie zdjęciem ze swoją mamą. Fotka zrobiła furorę w internecie, a dziennikarze zachwycili się kondycją 47-letniej miłośniczki siłowni… Zobacz zdjęcia!
  • Karol Okrasa
    Złe nawyki żywieniowe wynikają z niewiedzy, braku inspiracji kulinarnych i obaw przed eksperymentowaniem – twierdzi Karol Okrasa. Szef kuchni zachęca do tego, by zmieniać swoje przyzwyczajenia i na przykład dobrze znane warzywa przygotowywać w zupełnie nowej odsłonie. Dzięki umiejętnemu skomponowaniu składników i przypraw każde danie można przyrządzić tak, żeby trafiło w gust kulinarny. Mięso, ryby i warzywa najlepiej gotować na parze, dusić lub grillować.
  • Otyły mężczyzna
    1
    Już 27 proc. dorosłych Polaków ma problem z otyłością. Osoby otyłe bądź z nadwagą stanowią już prawie połowę społeczeństwa Wśród dzieci jest jeszcze gorzej. Nadwagę ma obecnie aż 29 proc. 11-latków i prawie tyle samo 14-latków. WHO objęła badaniami 207 tys. najmłodszych mieszkańców Europy i Ameryki Północnej. Na tym tle wypadliśmy bardzo źle. Nasze dzieci znalazły się w czołówce najbardziej otyłych. Odsetek 11-latków z nadwagą w Polsce jest najwyższy na świecie. Wśród 12-latków wielu waży nawet ponad 100 kilogramów.
  • Laura Gordon
    9
    Amerykańska guru fitnessu robi dużo większe wrażenie niż Ewa Chodakowska i Anna Lewandowska razem wzięte. Laura Gordon może pochwalić się ciałem bogini… Szczupły brzuch, umięśnione nogi, idealna pupa… Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie to, że ma 48 lat! Zobacz zdjęcia!
  • Pomidory i ogórki
    Codzienna dieta powinna być bogata w witaminy, składniki mineralne, wapń, wysokowartościowe białko i wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-3. Naukowcy z Instytutu Żywności i Żywienia zachęcają jednak przede wszystkim do spożywania jak największej ilości warzyw i owoców oraz regularnej aktywności fizycznej. Ma to duże znaczenie w profilaktyce miażdżycy, nowotworów i choroby Alzheimera.
  • Nowalijki
    Według zaleceń przedstawionych w nowej Piramidzie Żywienia i Aktywności Fizycznej WHO każdego dnia trzeba włączać do swojego menu minimum 400 gramów tych produktów, najlepiej w pięciu porcjach. Tymczasem większość pacjentów deklaruje zjadanie co najwyżej jednej lub dwóch porcji i zdecydowanie częściej wybiera owoce niż warzywa. Problemem jest również brak pomysłów na atrakcyjne potrawy i niewłaściwa obróbka termiczna, wskutek której produkty tracą witaminy i składniki odżywcze.
  • Szpital w Gdańsku

    Coraz więcej wiadomo o sprawcy ataku na Adamowicza. Nigdzie nie pracował, żył z pieniędzy ze spadku...

  • Brexit

    Brexit: Izba Gmin nie poparła umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

  • Msza św. za duszę zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

    Po interwencji ministra Brudzińskiego wojewoda pomorski ogłosił żałobę w całym województwie

Zobacz więcej