• Marian Banaś
  Senat ma zamiar zapytać CBA o sprawę szefa NIK Mariana Banasia; ta afera pokazuje jak w soczewce, że mechanizmy państwa prawa zostały zburzone - powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki.
 • Marian Banaś
  Lewica zapowiada na środę kolejną interwencję poselską w CBA ws. raportu dotyczącego szefa NIK Mariana Banasia. Pierwsza wiceszefowa klubu Lewicy Marcelina Zawisza zapowiedziała podjęcie kroków prawnych, jeśli CBA nie udostępni parlamentarzystom raportu lub nie odpowie im w ustawowym terminie.
 • Marian Banaś
  T o pewnie kwestia dni, gdy opozycja i media niechętne rządowi zaczną bronić prezesa NIK. Choć CBA twierdzi, że w jego oświadczeniach majątkowych znalazła nieprawdziwe informacje, a także że ukrywał majątek i zatajał źródła dochodu, to sposób, w jaki PiS go traktuje, sprawi, że za chwilę sympatia opinii publicznej może się przesunąć w stronę Mariana Banasia.
 • prawo prokurator prokuratura
  Zarzuty niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych usłyszeli burmistrz Niepołomic i jego zastępca – poinformowała w czwartek Prokuratura Krajowa. Burmistrzowi Romanowi P. zarzucono też złożenie fałszywego oświadczenia.
 • Marian Banaś
  Prokuratura Regionalna w Białymstoku wszczęła śledztwo dotyczące m.in. podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych Mariana Banasia - poinformował PAP rzecznik tej prokuratury Paweł Sawoń. Zaznaczył, że to postępowanie przygotowawcze w sprawie, czyli nikomu dotąd nie postawiono zarzutów.
 • CBA
  CBA zatrzymało trzy osoby w śledztwie dot. korupcji w stołecznym MPWiK; zatrzymani to b. dyrektor pionu wsparcia w spółce, b. kierownik w tym pionie oraz b. wspólnik śląskiej firmy - przekazała we wtorek Prokuratura Krajowa. Dwóch z nich zatrzymano do sprawy po raz drugi.
 • Tadeusz Kościński
  Tadeusz Kościński wszedł do rządu z udziałami w spółce, czym naruszył ustawę antykorupcyjną. Minister twierdzi, że nie mógł ich sprzedać. CBA przyjmuje jego wersję.
 • Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś przed posiedzeniem Sejmowej Komisji ds. Kontroli Państwowej
  CBA skierowało do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Mariana Banasia, Prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Zawiadomienie jest wynikiem kontroli oświadczeń majątkowych Mariana Banasia prowadzonej przez Biuro - poinformowało w piątek CBA. W komunikacie przesłanym PAP szef NIK oświadczył, że to dobrze, iż prokuratura oraz – ewentualnie - niezawisły sąd zajmą się sprawą i skrupulatnie wyjaśnią wszystkie wątpliwości.
 • Mateusz Morawiecki
  Premier Mateusz Morawiecki zapoznał się z raportem CBA dotyczącym prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia; zgodnie z przepisami prawa wnioski wynikające z raportu będą przedmiotem dalszych analiz - poinformował w czwartek na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller. Posłowie Lewicy natomiast zwrócili się w czwartek z wnioskiem do premiera o upublicznienie raportu.
 • Głosowanie nad odwołaniem burmistrza
  Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w czwartek w mocy decyzję o trzymiesięcznym areszcie dla byłego burmistrza dzielnicy Włochy podejrzanego o przyjęcie 200 tys. zł łapówki - Artura W. oraz biznesmena Sabriego B. – dowiedziała się PAP.