• ~Bambo
    (2015-05-22 22:21)
    Wszyscy dyskutujący - macie obowiązek mówić po POLSKU - ja Polak nie muszę znać języka innego. Więc wobec znających będę popełniał błędy. Daję przykład "Auchan Polska". To jest po Polsku "AUCHAN" a jak się czyta? No i teraz przetwórzcie. JA CHCĘ ABY UŻYWANY BYŁ JĘZYK POLSKI, a nie mieszanina języków.BROŃCIE JĘZYKA POLSKIEGO i koniec!!!
  • ~ZORRO
    (2015-05-22 22:03)
    A ja na hipermarket o nazwie LEROYMERLIN mówię zwyczajnie LEROJMERLIN, bo jestem w Polsce i nie będę się bawił w udawanie że jestem anglikiem, czy francuzem.
  • ~czepiajew
    (2015-05-22 22:33)
    póki co polski język jest podstawą w kraju i mam gdzieś obcojęzyczną wymowę!
  • ~nicnieznacze
    (2015-05-23 09:17)
    Edobi
  • ~E
    (2015-05-23 09:33)
    A gdzie "ejpl"?
  • ~Marek T.
    (2015-05-23 09:34)
    Smutny przykład polskich kompleksów. Żaden Anglik czy Francuz nie będzie nawet próbował dowiedzieć się, jak się poprawnie wymawia np. nazwisko Wałęsy, tylko będzie mówił po swojemu. Nie ma - poza kompleksami - żadnego powodu, aby gimnastykować język wymową "oszą". Można mówić "auchan" bo tak się to słowo czyta po polsku. I można, a nawet powinno się, mieć w nosie co o takiej wymowie sądzą Francuzi.
  • ~luksz
    (2015-05-22 17:49)
    Z tym Hyundai bym polemizował. W różnych częściach świata wymawia się to różnie, a skoro u nas producent w reklamach wymawia to jako "Hjundaj" to przyjąłbym, że tak jest prawidłowo.

    A to, że po koreańsku brzmi to inaczej to już inna sprawa, zresztą nikt w Europie nie wymawia Samsung tak jak Koreańczycy.
  • ~rychu
    (2015-05-23 13:59)
    ale w dalszym ciagu polowa Polakow na klawisz "space" mowi "spacja" ??!!!
  • ~pinokioo
    (2015-05-23 11:05)
    A mi to lotto ! Niech francuz albo angol spróbuje wypowiedzieć poprawnie Grzegorz Brzęczyszczykiewicz :)))
  • ~morgana
    (2015-05-24 07:02)
    Czy my naprawdę nie mamy większych zmartwień? Można umrzeć ze śmiechu! Nigdzie na świecie takimi idiotyzmami nikt się nie przejmuje, tylko u nas. Nauczcie lepiej ludzi mówić i pisać poprawną polszczyzną. A przede wszystkim tzw. "dziennikarzy"