Spa już dawno przestało być domeną wyłącznie kobiet i od pewnego czasu cieszy się coraz większą popularnością wśród mężczyzn. To doskonały sposób na relaks i odzyskanie sił witalnych, tak potrzebnych na wiosnę. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami ośrodków oferujących zabiegi specjalnie dla mężczyzn. Zestawienie przygotowaliśmy z portalem Travelist.pl.

Hotel Adam & Spa ***

Hotel Adam SPA / Inne

Kudowa-Zdrój to wspaniałe miejsce na wypoczynek – bez względu na porę roku. Dzięki pobytowi w hotelu spa relaks może być jeszcze lepszy. Ciekawą propozycję dla panów ma w swojej ofercie Hotel Adam & Spa ***. W ramach pakietu „Męski świat” można skorzystać z peelingu kawitacyjnego (bezinwazyjne oczyszczanie skóry twarzy), liftingującego zabiegu na skórę wokół oczu oraz klasycznego masażu całościowego. Między zabiegami mężczyźni mogą zrelaksować się w specjalnie przygotowanych salach, gdzie serwowane są orzeźwiające napoje przy dźwiękach uspokajającej muzyki.

Hotel Wieniawa ****

Hotel Wieniawa / Inne

Niedaleko Trójmiasta, w Rekowie Górnym, mieści się Hotel Wieniawa ****. Ten stylowy zespół pałacowo-dworski, wokół którego rozciąga się zabytkowy park, to doskonałe miejsce na odpoczynek od miejskiego gwaru. Oprócz tego można skorzystać tu z centrum spa, w tym z zabiegów przeznaczonych dla mężczyzn, jak np.: kąpiel piwna (do każdej kąpieli serwowany jest kufel piwa!), masaż ciepłymi kamieniami czy masaż sportowy (dla osób aktywnych fizycznie). A po skończonych zabiegach dobrze będzie popływać w hotelowym basenie lub zrelaksować się w saunach.

SPA Hotel Jawor ****

Hotel SPA Jawor / Inne

Leżące 10 km od Bielska-Białej Jaworze to miejscowość o niezwykle bogatej historii. To tutaj Julian Tuwim kończył „Lokomotywę”, a Maria Dąbrowska pisała „Noce i dnie”. Ponadto rozpościerający się wokół urokliwy krajobraz został uwieczniony na płótnie niejednego malarza. Jeśli chcesz na własne oczy przekonać się, co tak bardzo zachwycało te artystyczne dusze, a przy okazji zażyć wyjątkowego relaksu, odwiedź SPA Hotel Jawor ****. Hotel oferuje panom wyjątkowy pakiet zabiegów pielęgnacyjnych „Róg obfitości spa – dla mężczyzny”, na który składają się (oprócz zakwaterowania) m.in.: różnego rodzaju masaże, kąpiele, zabieg parafiną na dłonie i stopy, zabieg na ciało „Witaminowe orzeźwienie” oraz zabieg na twarz „Instynkt mężczyzny”.

Manor House SPA *****

Manor House SPA ***** znajduje się w Chlewiskach koło Szydłowca na Mazowszu. Jest to luksusowy kompleks wypoczynkowy w pięknym otoczeniu przyrody. Mężczyźni mogą tu skorzystać z pakietu, który obejmuje 3-dniowy pobyt oraz mnóstwo zabiegów, jak np.: zabieg miodowy z masażem rosyjskim na całe ciało, magnetostymulacja (fizykoterapia zmiennym polem magnetycznym) oraz relaksujące kąpiele w kruchach soli ze sproszkowaną srebrzystą perłą. W trakcie zabiegów serwowane są orzeźwiające napoje. Ponadto przewidziane są liczne atrakcje w postaci np. muzykoterapii lub silwoterapii, czyli terapii opartej na kontakcie z przyrodą.

Hotel & SPA Młyn ****

Hotel SPA Młyn / Inne

W centrum Włocławka, w zabytkowym młynie z początku XX wieku mieści się Hotel & SPA Młyn ****, który zachwyca swym industrialnym klimatem. Jednocześnie pokoje urządzone są tu w niezwykle przytulny sposób. W ramach centrum wellness wydzielono specjalną Strefę Męską, która kusi m.in. następującymi zabiegami: peelingiem kawitacyjnym twarzy z maską kolagenową, arbuzowym masażem relaksacyjnym, kawowym rytuałem relaksacyjnym oraz Man Space Hydra Performance (zabiegiem na twarz przywracającym właściwy poziom nawilżenia skóry).