Idealna sylwetka w 30 dni: liposukcja laserowa – jedyna metoda na rynku dająca tak szybkie i długotrwałe efekty Palomar SlimLipo 3D to obecnie jeden z najbardziej zaawansowanych laserów, umożliwiający usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha, boczków, pośladków, ud, czy klatki piersiowej i powrót do domu tego samego dnia.

Liposukcja laserowa to przełom w modelowaniu sylwetki. Jest to obecnie najbardziej skuteczna i bezpieczna metoda, która w szybki sposób umożliwia pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej. W przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji, zabieg metodą laserową przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, po którym pacjent jeszcze tego samego dnia wraca do domu, a efekt widoczny jest natychmiast – wyjaśnia dr Tomasz Wacławczyk, specjalista LIPOLINE Centrum Liposukcji w Katowicach.

Liposukcja laserowa to jednak nie tylko redukcja zbędnych kilogramów zalegających na brzuchu, pośladkach, czy udach. To także sposób na jędrne ciało.

Podczas zabiegu, fale lasera oddziałują także na tkanki podskórne powodując wzmocnienie i napięcie istniejących włókien kolagenowych oraz stymulując produkcję nowych. W efekcie skóra staje się napięta, odzyskuje jędrność i elastyczność. Jest to także doskonały sposób na redukcję cellulitu – mówi specjalista.

Dla wielu osób zabieg liposukcji jest także motywacją do systematycznego dbania o swoje ciało oraz zdrowego odżywiania. Aby efekty zabiegu były trwałe należy bowiem zadbać o aktywność fizyczną oraz przestrzegać odpowiedniej diety. W przeciwnym razie, tkanka tłuszczowa zacznie odkładać się w innych, niż poddane zabiegowi, partiach ciała.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę końcówki lasera, która pod wpływem ciepła równomiernie rozpuszcza tkankę tłuszczową. Płynny tłuszcz jest następnie odsysany przy pomocy specjalnego ssaka. Jednocześnie na tkankę skórną działają fale lasera, które pobudzają produkcję kolagenu i elastyny. W rezultacie obszar poddany zabiegowi naturalnie regeneruje się i obkurcza nie pozostawiając tzw. efektu obwisłej skóry. Istotne w tej metodzie jest także to, że laser nie narusza okolicznej tkanki dzięki czemu nie ma ryzyka uszkodzeń mechanicznych. Także wystąpienie krwawienia oraz powstania krwiaków jest ograniczone do minimum.

Czasu zostało niewiele!

Z zabiegu skorzystać powinny zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którym brakuje czasu lub mimo regularnych ćwiczeń i odpowiedniej diety nie widzą pożądanych efektów, a nadmiar tkanki tłuszczowej w obrębie niektórych partii ciała skutecznie demotywuje ich do dalszego wysiłku. To ostatni dzwonek, aby wypracować idealną sylwetkę przed letnim urlopem – twierdzi ekspert Lipoline.

Mimo, iż zabieg jest mało inwazyjny, a okres rekonwalescencji szybki, nie należy zwlekać i najlepiej już dziś przystąpić do działania. Pierwszym krokiem w tym kierunku będzie konsultacja ze specjalistą w zakresie chirurgii plastycznej, który zaproponuje najefektywniejszą metodę działania.