Smartwatch Classic, dedykowany aktywnym użytkownikom smartfonów, stanowi idealne uzupełnienie dotychczasowej oferty marki Kruger&Matz. Urządzenie pracuje w oparciu o procesor MediaTek Aster MT2502 i system LinkIt Linux oraz Bluetooth 4.0 Low Energy. Szybka i prosta synchronizacja z telefonem sprawia, że inteligentny zegarek Kruger&Matz będzie szczególnie przydatny w czasie, gdy nie mamy możliwości odebrania rozmowy np. w czasie jazdy samochodem. Obecność mikrofonu i głośnika w połączeniu z opcją odbierania lub wykonywania połączeń bezpośrednio z listy zaimportowanych kontaktów bądź poprzez wpisanie numeru, sprawia, że smartwatch Classic może pełnić funkcję zestawu głośnomówiącego. Urządzenie pozwala także na odczytywanie wiadomości SMS oraz wysyłanie krótkich szablonowych odpowiedzi.

Smartwatch Kruger&Matz Classic posiada znacznie więcej funkcji niż tylko informowanie o nowych zdarzeniach oraz nawiązywanie połączeń. Dzięki niemu można także zarządzać muzyką zapisaną w telefonie oraz sterować aparatem. Urządzenie wyposażono także w alert, który powiadamia o utracie zasięgu lub zerwanym połączeniu Bluetooth, a także lokalizator, szczególnie przydatny osobom zapominalskim. Funkcja ta pozwala na wywołanie telefonu za pomocą zegarka i odwrotnie, dzięki czemu szybko odnajdziemy zagubione urządzenie.

Media

Z myślą o przyzwyczajeniach użytkowników w swoim smartwatchu Kruger&Matz zastosował aktywny ekran dotykowy o przekątnej 1,6″ i rozdzielczości 240×240pix. Oznacza to, że po wygaszeniu ekranu przez cały czas widoczny jest zegar, który pozwala szybko sprawdzić godzinę, bez konieczności każdorazowego włączania urządzenia. Dzięki czterem opcjom wyboru tarczy zegara smartwatch znajdzie uznanie zarówno zwolenników klasycznego, jak też sportowego stylu. Całość została zamknięta w stylowej, grafitowej kopercie, do której dołączono czarny silikonowy pasek, co dodatkowo nadaje urządzeniu wysublimowanej elegancji. Produkt spełnia normę IP67, co oznacza, że jest odporny na wnikanie kurzu oraz wody.

Kruger&Matz wyposażył smartwatch Classic w wersję Bluetooth 4.0 Low Energy oraz baterię o pojemności 315mAh, co pozwala na aktywne korzystanie z funkcjonalności zegarka do dwóch dni oraz kilka dni pracy w trybie stand by (z wyłączonym Bluetooth).

Sugerowana cena detaliczna: 349 zł.