– Jednym z takich ciekawych gadżetów jest kula do gotowania ryżu oraz różnych rodzajów kasz. Dzięki niej możemy odmierzyć sobie taką ilość produktu, jaka nam odpowiada, a nie taką, jaka jest w woreczku, a ryż nie przywiera do garnka. Po ugotowaniu kula ułatwia też odcedzanie wody – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Agata Korczak, specjalista ds. zakupów Black Red White.

Tym, którzy w kuchni nie czują się zbyt pewnie, przyda się również obręcz do smażenia jajek, która zapobiega rozlewaniu się jajka na patelni. Dużą popularnością cieszą się też inne niezwykle funkcjonalne gadżety z silikonu, np. formy do pieczenia ciast.

To sposób na niebanalne śniadanie. Za pomocą obręczy możemy przygotować omlet czy jajko sadzone w kształcie kwiatka. Ponadto obręcz zapobiega rozlewaniu się jajka na patelni, ma wygodny uchwyt wykonany z silikonu, który jest odporny na wysokie temperatury. Możemy także użyć innego innowacyjnego urządzenia do gotowania jajek bez skorupek. Wystarczy, że rozbijemy jajko, wlejemy zawartość do pojemnika, wrzucimy do gotującej się wody lub wstawiamy do kuchenki mikrofalowej i od razu możemy smakować ugotowane bez skorupki jajko – tłumaczy Agata Korczak.

Każdej pani domu przydadzą się też nożyczki do cięcia ziół, szatkownica do warzyw czy zmiękczacz do mięsa. Takie gadżety zajmują niewiele miejsca, a sprawiają, że szereg kuchennych czynności można wykonać łatwiej i szybciej.

Często mamy problem z odmierzeniem odpowiedniej ilości składników do naszych dań. Rozwiąże nam go zestaw miarek połączonych ze sobą, dzięki czemu nie zagubią nam się w trakcie prac oraz będziemy mieć pewność, że ilość składników jest taka, jak w przepisie – wyjaśnia Agata Korczak.

Gadżety są nie tylko funkcjonalne, lecz także ze względu na ciekawe kształty i kolory ładne, dlatego mogą być niebanalną ozdobą każdej kuchni i doskonałym prezentem dla znajomych.