Być może niektórym przedstawicielom płci brzydkiej odpowiadają takie tematy wnętrz. Jednakże spora część zainteresowana jest zupełnie innymi rozwiązaniami aranżacyjnymi. Nie ma co ukrywać, kobiety i mężczyźni różnią się od siebie na wielu płaszczyznach. Jedną z nich jest estetyka. To, co panie uważają za piękne i urocze, w ogóle nie kręci facetów. I odwrotnie – panowie uwielbiają nowoczesny design, podczas, gdy kobiety zainteresowane są kreowaniem przytulnej atmosfery w mieszkaniu.

MĘŻCZYZNA ELEGANCKI – STYL KLASYCZNY (BRETOŃSKI)

Skóra, drewno, stonowane kolory zaczerpnięte z palety ziemi – oto główne cechy stylu klasycznego we wnętrzu. Mężczyzna, który idealnie odnajdzie się w takiej stylizacji, to człowiek zrównoważony, precyzyjny, dbający o szczegóły, a przede wszystkim nastawiony na jakość, nie ilość. Trend klasyczny, jak sama nazwa wskazuje, jest ponadczasowy. Wspaniale wpisze się zarówno w przestronną kawalerkę, jak i w mniejsze lokum. Decydując się na wykorzystanie tego trendu, warto zwrócić uwagę na wygląd najważniejszych elementów wnętrza, czyli mebli. Zazwyczaj są to wygodne fotele i sofy, które obija się wysokojakościową skórą w neutralnych barwach.

Dobrze, gdy wprowadzimy kilka drewnianych akcentów – świetnie współgrają ze skórą. Drewniane mogą być szafy oraz komody. Często meble uatrakcyjniane są przez subtelne rzeźbienia. Duża ilość brązów, szarości i beżu, może sprawić, że przestrzeń będzie sprawiać wrażenie ciężkiej. Optycznie dodamy jej lekkości, gdy zdecydujemy się na kilka białych akcentów, lub jeden detal w mocnym kolorze (na przykład śliwkowa lampa). Pomieszczenie zaaranżowane w taki sposób, wydaje się świeże, a zarazem bardzo przytulne. Niejedna kobieta poczuje się w nim fantastycznie! Aby dopełnić całości, ozdóbmy ściany ciekawymi fotografiami, albo też reprodukcjami dzieł sztuki.

MĘŻCZYZNA NOWOCZESNY – HI-TECH I LOFT

Amatorzy mieszkań loftowych lubią przebywać w niczym nie ograniczonych przestrzeniach. Duża ilość niezagospodarowanego miejsca jest dla nich niewątpliwą zaletą. Tacy mężczyźni najczęściej mają słabość do nowoczesnych technologii, dlatego nie mają nic przeciwko temu, by skorzystać z rozwiązań oferowanych przez współczesny design. Nowoczesny mężczyzna jest otwarty na dotychczas nieznane zjawiska, a do tego odznacza się kreatywnością i samodzielnością.

Dobrą inspiracją dla niego jest styl loftowy oraz hi-tech. Obie stylizacje mają wspólną cechę – chcą być funkcjonalne, a jednocześnie niezwykle oryginalne. Choć nie wykorzystuje się w nich wielu elementów dekoracyjnych, a meble ograniczają się do prostych brył, to trend ten ma w sobie coś niezwykłego. Z wystających kabli, rur, czy metalowych konstrukcji, czyni swój znak charakterystyczny. Wnętrze takie, dodatkowo wzbogacone nowinkami technologicznymi (wystarczą designerskie głośniki, telewizor, albo fotel o niebanalnym kształcie), jest gustowne i na swój sposób eleganckie. Co istotne, jego piękno jest niewymuszone, stanowi naturalny element stylizacji.

MĘŻCZYZNA MINIMALISTYCZNY – STYL SKANDYNAWSKI

Mężczyzna minimalistyczny nie dba o ilość elementów wnętrza i wcale nie ma zamiaru przejmować się panującą w nim kolorystyką. Woli proste rozwiązania i wierzy, że zawsze się opłacają. Tak jest właśnie w przypadku aranżacji przestrzeni mieszkalnej. Styl skandynawski opanował modę wnętrzarską i niejako stał się jednym z najważniejszych trendów. Istotą trendu jest umiejętne zestawienie tego, co naturalne, z odrobiną nowoczesności. Tematem przewodnim jest zazwyczaj biel, wzbogacana o delikatne żółcienie, naturalne zielenie oraz (a może przede wszystkim) nieśmiertelną czerń. Ciepłego i bardziej interesującego charakteru nadają graficzne motywy na ścianach, na przykład w postaci fototapet, albo typografii.

Shutterstock

MĘŻCZYZNA ODWAŻNY – STYL POSTMODERNISTYCZNY I POP-ART.

Odważny mężczyzna za nic ma wszelkie wytyczne świata mody. Lubi eksperymentować, a czasami decyduje się na szalone rozwiązania. Jeśli ma pracować nad aranżacją swojego wnętrza, niech koniecznie zainspiruje się stylem postmodernistycznym i pop-artem. Znajdzie w nich wszystko to, co interesujące, zabawne, ekscentryczne i nieprzewidywalne. Po co komu prostota? Dekoracyjność, zabawa detalem – to jest to!

Eklektyczne mieszanie elementów, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują, może dać piorunujący efekt. Warto poszperać w sklepach internetowych, na forach i w antykwariatach, a przede wszystkim nie bać się kolorów i materiałów. Drewno, plastik, metal, złoto i oranż – tutaj wszystko jest dozwolone. Bo wnętrze mężczyzny odważnego, urządzone jest z przymrużeniem oka!

Źródło: www.redro.pl