1. Większy wybór ofert

Czy wiesz, że większość organizatorów sylwestrowego szaleństwa – czy to jeśli chodzi o lokale, w których odbywają się bale sylwestrowe, czy miejsca noclegowe – przygotowuje ofertę na tę najważniejszą noc w roku już wczesną jesienią? Na przełomie sierpnia i września pojawiają się pierwsze oferty sylwestrowych wyjazdów, których jest ponad 3 tysiące – mówi Mateusz Goliat z portalu Sylwestrowy.pl. Rezerwując wyjazd na początku jesieni można swobodnie przebierać pomiędzy zagranicznymi wycieczkami (np. 8-dniowy wyjazd do Włoch) a propozycjami polskich właścicieli pensjonatów w górach, na Mazurach czy nad morzem. Wśród ofert są między innymi sylwestrowe bale, kuligi, wieczory w SPA. O wolne miejsca łatwo, bo mało kto myśli już o Sylwestrze.

2. Im wcześniej tym taniej

Szukając sylwestrowego wyjazdu już teraz możemy spodziewać się niższych cen niż pod koniec grudnia. W przypadku Sylwestra w zasadzie nie istnieje oferta „last minute” w sensie ekonomicznym. W przeważającej większości obowiązuje zasada – im szybciej tym taniej – zauważa Mateusz Goliat.

Ponadto jeśli planujesz spędzić sylwestrową noc w prywatnym pensjonacie – możesz negocjować cenę, zwłaszcza jeżeli rezerwujesz noclegi dla większej liczby osób. Teraz, jesienią, gdy właściciele pensjonatów nie wiedzą jeszcze, jakiego obłożenia będą mogli spodziewać się w Sylwestra, są bardziej skłonni do podjęcia negocjacji.

3. Łatwiej odłożyć pieniądze

Sylwestrowy wyjazd, zwłaszcza zagraniczna wycieczka, to spory wydatek. Ale spokojnie – jeśli zaplanujesz go już teraz i systematycznie będziesz odkładał pieniądze – z pewnością uda ci się zgromadzić odpowiednią sumę.

4. Nie zawsze trzeba wpłacać całą sumę – czasem wystarczy zaliczka

Przy rezerwacji wycieczki czy noclegów na sylwestrowy wyjazd płacimy tylko zaliczkę, jeśli rezerwacji dokonujemy odpowiednio wcześnie. To także motywacja dla tych, którzy mają problemy z odkładaniem pieniędzy – przecież łatwiej zapłacić za wyjazd w dwóch ratach niż w całości!

5. Łatwiej zebrać ekipę

Lubisz podróżować i spędzać Sylwestra w gronie przyjaciół? Zaproponuj im wyjazd już teraz i wspólnie zarezerwujcie noclegi. Im wcześniej się za to zabierzesz, tym większa szansa, że twoi znajomi nie będą mieli jeszcze planów. Szukanie chętnych na wyjazd w połowie grudnia zwykle kończy się tym, że większość przyjaciół ma już zaplanowaną tę najważniejszą w roku noc.

6. Więcej czasu na planowanie

Jeśli już teraz zdecydujesz się, co chcesz robić w Sylwestra – będziesz mieć więcej czasu, by w szczegółach zaplanować tę wyjątkową noc. Ci, którzy wybierają się w góry na narty już od pierwszych zimowych dni mogą szlifować technikę jazdy, a amatorzy wielkich balów – zapisać się na lekcje tańca. Nawet wybór sukienki czy kupno garnituru będą łatwiejsze, jeśli będziemy mieć więcej czasu na chodzenie po sklepach.

7. Radość czekania

Dla wielu osób, które decydują się na zarezerwowanie sylwestrowego wyjazdu już teraz największą motywacją jest to, że perspektywa ciekawej wycieczki pozwala im przetrwać szare i ciemne jesienne dni – mówi ekspert z portalu Sylwestrowy.pl. Zdecydowanie łatwiej zmobilizować się do pracy, gdy wiemy, że pod koniec roku czeka nas coś ekscytującego i że kolejny urlop spędzimy poza domem i z dala od stresów związanych z pracą. Nawet jeśli perspektywa wyjazdu jest odległa – jest na co czekać.

Niezależnie od tego, jak chcesz przywitać Nowy Rok – czy w gronie przyjaciół, czy z rodziną, czy w Polsce, czy za granicą, czy w otoczeniu białych gór czy w europejskiej metropolii – planowanie warto zacząć już teraz. Wśród ofert, jakie znaleźć można w Internecie jest coś dla każdego, a przeglądając je już teraz, pozostawiasz sobie mnóstwo czasu na spokojne podjęcie decyzji i zaplanowanie niezapomnianej przygody na tę wyjątkową noc.