W sezonie wiosna-lato 2014 w modzie plażowej dla panów znajdujemy ponadczasową klasykę, która zapewnia komfort oraz wygodę. Elementem wyróżniającym są delikatne wstawki neonowych, kontrastujących kolorów, m.in. oranży, pomarańczowego, zielonego, niebieskiego, które przełamują nasycenie kolorystyczne w kolekcji męskiej. Odnaleźliśmy te inspiracje w latach 80., w stylistyce vintage – mówi Monika Zatorska, kierownik działu marketingu marki Atlantic.

Kąpielówki w formie szortów w tym sezonie występują nie tylko w wersji klasycznej, lecz także w wydaniu retro, z zaokrąglonymi wykończeniami nogawek. Zazwyczaj są szyte z poliestru, więc szybko schną na słońcu. Styliści radzą, by tego typu spodenki na plaży nosić z koszulką polo lub T-shirtem.

Największym hitem tego sezonu są spodenki zaprojektowane z myślą o mężczyznach, którzy wypoczywają aktywnie. Są wykonane z wysokogatunkowej bawełny z domieszką elastanu, przez co nie tracą fasonu w czasie noszenia. Zapewniają komfort i swobodę ruchów.

Innowacją jest seria magic pocket, w skład której wchodzą zarówno kąpielówki, jak bielizna nocna i dzienna. Jest ona idealna dla mężczyzn nowoczesnych, uprawiających sporty. Wszystkie produkty z tej linii mają wewnętrzna kieszonka, która bardzo optymalizuje wszelkie ruchy, dzięki czemu zapobiega otarciom oraz chroni przed przepoceniem – tłumaczy Monika Zatorska.

Panowie, którzy na plaży chcą być trendy, mogą również wybrać modele z motywami egotycznymi lub w biało-granatowe paski.