Od kilku sezonów wśród dodatków zdobiących męskie szyje zdecydowany prym wiodą delikatne szale. Na wybiegach królują lekkie, wygniecione w nowoczesnych, jednolitych kolorach z kontrastującym wykończeniem krawędzi, wzory w kratę oraz poziome pasy, wyglądające jakby zostały namalowane ręcznie. Tego typu szale znajdziemy też bez problemu w polskich sklepach z markami odzieży męskiej, takich jak np. Digel. W przypadku tej firmy warto zwrócić szczególną uwagę na szale wykonane ze 100% lnu wysokiej jakości, poddane procesowi tie-dye, dzięki któremu otrzymały ciekawe barwne efekty.

Nieco w cieniu znalazły się ostatnio krawaty, jednak nadal są niezbędnym elementem męskiej garderoby w przypadku spotkań biznesowych czy innych oficjalnych okazji. Najmodniejszy krawat to obecnie ten o szerokości 4,5 cm lub 6,5 cm, natomiast w wersji biznesowej właściwsza będzie wersja o szerokości 7,5 cm. Krawaty z czystego jedwabiu zazwyczaj mają błyszczące powierzchnie. Obowiązujące wzory to proste, drobne, choć wyraziste paski, kwadraty i pasy poziome, a także pasiaste nadruki, wyglądające jak rozmyte lub wydziergane i wreszcie ziarniste tła.

Media

Aby uzyskać modny wygląd, projektanci coraz częściej odwołują się do faktur matowych – w kolekcji Digel znajdziemy na przykład w tej kategorii lnianą kratkę, kratkę wykonana z prostych splotów lub nadające wygląd lnu poziome paski. Szczególne miejsce zajmuje krawat wizualnie przypominający szorstką kratę, ale bardzo delikatny w dotyku oraz model z lekkiego lnu z kraciastym wzorem Prince of Wales i prostym splotem.

Media

Niezależnie czy zdecydujemy się na krawat, czy wystąpimy z nagą szyją, powinniśmy pamiętać o niezwykle modnym ostatnio dodatku – zarówno w stylizacjach eleganckich, jak i casualowych – poszetce zatkniętej nonszalancko w kieszonce marynarki. Najbardziej fashion są chusteczki wykonane z czystego jedwabiu lub lnu. Ciekawą propozycją jest np. wydziergana poszetka z kontrastującym obrobieniem brzegów marki Digel.

Media

Jeśli chodzi o paski, najnowsze trendy lansują faktury matowe, takie jak zamsz, czy nubuk. Sięga się nawet po zmatowioną skórę bydlęcą. Połysk odgrywa natomiast ważną rolę, jeśli chodzi o motywy wytłaczane, takie jak modne ostatnio faktury skór krokodyla i jaszczurki. W przypadku pasków ważną rolę odgrywają też drobne akcenty, takie jak przyciągające uwagę dekoracyjne szwy, kontrastujące kolory obrzeży i wykończenie zamszem z dziurkami obrobionymi skórą nappa. Do najmodniejszych kolorów dołączają w tym sezonie granatowy, ciemnoszary (taupe), wpadające w czerwień brązy i burgund.