Światowe koncerny przy tworzeniu najnowszych modeli obuwia sięgnęły po najnowsze technologie. Każda z firm postawiła nie tylko na trwałość i wygodę butów, lecz także na charakterystyczny wygląd swoich produktów, który wyróżni ich korki od innych.

Facebook

Dbanie o wytrzymałość nie jest niczym nowym. Chcemy dać naszym klientom but, który będzie miał ładny wygląd, a zarazem nie zniszczy się po kilku meczach. Do tego idealnego połączenia dochodzimy poprzez wykorzystanie zaawansowanej technologii, badania oraz konsultacje z piłkarzami – wyjaśnia Ricardo Danziger, ekspert marki Puma.

W tym roku Nike wypuściło buty bezszwowe ze specjalną skarpetą, która chroni staw skokowy, Adidas postawił na nowy sposób ogumienia korków, natomiast Puma przy konstruowaniu swojego buta wzorowała się kształtem ludzkiej stopy.

Staramy się dopasować nasze obuwie do różnych typów piłkarzy. Bez względu na to, czy dany zawodnik bazuje na sile, czy szybkości, mamy dla każdego z nich odpowiedni produkt. Ogólnym trendem, który panuje teraz pośród producentów, jest dbałość o jak najniższą wagę buta. Staramy się stworzyć but jak najlżejszy, a zarazem odpowiednio wytrzymały, który uchroni naszego klienta od kontuzji – mówi Danziger.

Często na zakup butów, które noszą gwiazdy piłki nożnej, swoich rodziców namawiają dzieci i młodzież.

Rodzice muszą wziąć pod uwagę nie tylko modę i wygląd butów, lecz przede wszystkim wygodę i solidność wykonania. Buty muszą pasować oraz być trwałe. Złej jakości korki zniszczą się po trzech meczach, co oznacza, że pieniądze będą wyrzucone w błoto. Dziecko powinno nosić również buty jak najlepiej dopasowane. Oczywiście to także jest zależne od tego, czy dziecko gra w piłkę dla wyników, czy dla zabawy. Jeżeli chodzi o rekreację, można zakupić buty nawet o rozmiar większe. Natomiast jeżeli w grę wchodzi profesjonalna gra, buty muszą być dobrze dopasowane, co oznacza częstszy wydatek – dodaje Danziger.

Puma jest jednym z liderów rynku obuwia sportowego. Na mundialu w Brazylii w butach niemieckiej marki zaprezentują się m.in. Mario Balotelli, Cesc Fàbregas, Sergio Agüero, Yaya Touré i Gianluigi Buffon.