Łupież i łuszczyca to dwie różne choroby. Kluczową różnicą jest fakt, że łuszczyca, w przeciwieństwie do łupieżu, jest nieuleczalna. Jeśli łupież wciąż nasila swoje objawy, warto sprawdzić, czy to nie jest jednak łuszczyca. Często nosiciele tej choroby nie są świadomi tego, że na nią chorują. Pierwsze objawy łuszczycy może wywołać np. długotrwały stres, duży niedobór snu, zmiany hormonalne, ostre słońce, niektóre leki czy pokarmy silnie immunizujące.

W przypadku łuszczycy dotyczącej skóry głowy, istnieją specjalne odżywki nadające się zarówno dla skóry gładkiej, jak i owłosionej, znacznie minimalizujące zmiany skórne przy tej chorobie. Preparatem dostępnym na polskim rynku, którego ogromna skuteczność w tej kwestii została potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi przeprowadzonymi przez dr Tiranta w wielu krajach europejskich, jest odżywka regenerująca do skóry głowy Dr Michaels. Produkt testowano m.in. w Klinice Dermatologii i Dermatologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Odżywka regenerująca Dr Michaels, dzięki unikalnemu połączeniu naturalnych składników głęboko penetruje skórę, poprawiając jej stan nawilżenia, natłuszczenia i elastyczność. Powoduje wygładzenie skóry oraz redukcję przebarwień. Co ważne – nie zawiera sterydów. Zmiany skórne wystarczy posmarować wieczorem odżywką i pozostawić na noc. Przed zastosowaniem nie należy myć włosów i zrobić to dopiero rano. Włosy spłukujemy ciepłą wodą i suszymy w niezbyt wysokiej temperaturze. Kuracja przynosi efekty już po kilkakrotnym zastosowaniu. Zalecane jest jej używanie przez min. 4-6 tygodni. Po ustąpieniu zmian łuszczycowych, w ramach profilaktyki, warto dalej pielęgnować nią skórę głowy raz w tygodniu, przez okres 2-3 tygodni.