Łysienie androgenowe

Jest to jedna z najczęstszych przyczyn wypadania włosów występująca u kobiet i mężczyzn. Według statystyk problem utraty włosów dotyczy 1/3 mężczyzn w wieku między 25. a 40. rokiem życia oraz ponad połowy mężczyzn i 20 procent kobiet po pięćdziesiątce. W większości przypadków za wypadanie włosów u mężczyzn odpowiada aktywna forma testosteronu - DHT.

Testosteron, niezbędny do funkcjonowania hormon, wiąże się z enzymem 5 alfa R1, który naturalnie występuje w gruczołach łojowych sąsiadujących z mieszkami włosowymi. Tak powstaje dihydrotestosteron (DHT) – pochodna testosteronu, która osłabia włosy i jest bezpośrednio odpowiedzialna za nasilenie procesu łysienia. U kobiet łysienie androgenowe wynika najczęściej z zachwiania hormonalnego, które powoduje obniżanie poziomu estrogenów oraz wzrost ilości testosteronu.

Nieodpowiednia pielęgnacja

Źle dobrane preparaty pielęgnujące nasze włosy mogą przynieść odwrotny skutek od zamierzonego i spowodować ich intensywne wypadanie. Przyczyną jest osłabienie struktury włosa spowodowane nadmiernym wysuszeniem, intensywnym farbowaniem lub rozjaśnianiem włosów, a także stosowaniem złych preparatów do stylizacji. Warto sięgać po naturalne produkty nie zawierające obciążających i niszczących składników oraz detergentów.

Pomocne będą profesjonalne preparaty ziołowe takie jak: szampon i serum Bioxsine – produkty przeznaczone dla kobiet i mężczyzn. Dzięki połączenie natury i nauki stworzono unikalną formułę – Biocomplex B11. Zawiera ona m.in.: tak cenne dla naszej skóry substancje jak: cynk, magnez, potas, wapń, żelazo, flawonoidy, kwas linolowy, kwas oleinowy oraz beta-sytosterol.

Regularne stosowanie produktów Bioxsine wzmacnia aktywne mieszki włosów, zwiększając ich gęstość. Jakość produktu potwierdzają badania instytutów badawczych, m.in. cenionego Dermatest Germany. Aż 70% osób, które stosowały szampon Bioxsine przez okres, co najmniej dwóch miesięcy, zauważyło znaczne zahamowanie procesu wypadania włosów, a 40% zwiększenie ich ilości. Dodatkowo w odróżnieniu od silnie ziołowych produktów szampon Bioxsine posiada neutralny zapach oraz delikatny bursztynowo – miodowy koloryt. Te zalety niewątpliwie zapewniają komfort w codziennym stosowaniu.

Choroby

Wzmożone wypadanie włosów towarzyszy zazwyczaj gorączce oraz stanom zapalnym. Utrzymujący się łupież, czy łojotokowe zapalenie skóry jest również jedną z przyczyn wypadania włosów.

Stres

Stres to jeden z najgorszych wrogów naszego organizmu i jedna z najczęstszych przyczyn problemów ze skórą i włosami. Nie lekceważmy momentu, gdy włosy zaczynają wypadać w większej niż zazwyczaj ilości. Zadbajmy wtedy o relaks! Może to być: sen, spacer, ćwiczenia fizyczne lub spotkanie z przyjaciółmi. Ważne jest, aby dbać o swoje dobre samopoczucie. Pamiętajmy, że długotrwały stres może doprowadzić do poważnych chorób i powikłań.

Niedobór witamin i minerałów

Aby nasze włosy zachwycały pięknym i zdrowym wyglądem należy zadbać o uzupełnienie braku odpowiednich witamin i minerałów. Przyczyną ich nadmiernego wypadania jest między innymi niedobór żelaza i cynku, a także nadmiar i brak witaminy A. Dlatego też natężone wypadanie włosów wiążę się ściśle z naszą dietą.

Dbajmy o to, aby była ona bogata w składniki odżywcze. Znajdziemy je w: owocach i warzywach, mleku i jego przetworach, jajach, orzechach, drożdżach, rybach, drobiu oraz czerwonym mięsie.