Mit nr 1: Botox stosuje się tylko i wyłącznie w celu wygładzenia zmarszczek
Toksyna botulinowa ma znacznie więcej zastosowań, niż tylko wygładzenie zmarszczek. Botox pomaga w zminimalizowaniu, bądź całkowitym usunięciu problemu nadpotliwości – ostrzyknięcie toksyną np. pach, czoła, dłoni wyeliminuje problem nadmiernego pocenia się. Zabieg ten jest najbezpieczniejszą i najbardziej naturalną metodą walki z nadpotliwością – dodaje dr Chmielewski.

Mit nr 2: Do odpowiedniego nawilżenia twarzy i ciała wystarczą kremy i balsamy
Kuracja kremami tylko w znikomym stopniu odżywia skórę. Jeżeli nasze ciało i twarz są przesuszone, to należy najpierw odpowiednio oczyścić i poddać detoksowi skórę (peelingi chemiczne, masaże drenujące), a następnie zastosować specjalistyczną kurację nawilżającą (zabieg Intraceuticals).

Mit nr 3: Zabieg liftingu twarzy powoduje, że skóra jest nienaturalnie naciągnięta, a oczy zmieniają kształt na zbyt „koci”
Medycyna estetyczna, a także chirurgia plastyczna, w coraz większym stopniu wykorzystują nowy sposób liftingu niechirurgicznego – zabieg poprawienia jędrności i napięcia twarzy poprzez wprowadzenie nici pod skórę. Terapia jest mniej inwazyjna od tradycyjnego liftingu oraz nie powoduje powstawania blizn. Jestem przekonany, że nici stanowią przyszłość medycyny estetycznej. Dla nas lekarzy najważniejsze jest dążenie do przeprowadzania zabiegów jak najmniej inwazyjnych, bezpiecznych, skutecznych i najbardziej zbliżonych do natury. Nici stwarzają nam taką możliwość – przekonuje dr Robert Chmielewski z Rclinic.

Mit nr 4: Jeżeli łysieję, to jedynym ratunkiem jest chirurgiczny przeszczep włosów
To nieprawda! W naszej klinice pomagamy pacjentkom i pacjentom zwiększyć objętość włosów i stymulować je do wzrostu poprzez zabieg biomimetycznej mezoterapii skóry głowy – wyjaśnia dr Chmielewski. Ten prosty, praktycznie bezbolesny i krótki zabieg skutecznie odbudowuje cebulki włosów, rewitalizuje je i pomaga walczyć z łysieniem.

Mit nr 5: Medycyna estetyczna jest skierowana tylko do starszych osób, chcących cofnąć proces starzenia
Nie można zatrzymać, a tym bardziej cofnąć procesu starzenia. Medycyna estetyczna ma nam pomagać w utrzymaniu dobrej kondycji twarzy i ciała oraz sprawić, abyśmy pięknie się starzeli – tłumaczy dr Robert Chmielewski. Medycyna estetyczna to nie tylko botox i kwas hialuronowy, ale również szereg zabiegów ujędrniających, odżywiających i detoksujących ciało i twarz. Specjaliści z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej rekomendują, aby już wieku 20+ zacząć korzystać  z indywidualnie dopasowanych kuracji. Dermokosmetyki i zabiegi, odpowiednie dla naszego wieku i stanu naszej skóry, pozwolą znacząco oddalić proces starzenia i zadbają o zdrowy oraz atrakcyjny wygląd.