Nie umilkły jeszcze echa po niekwestionowanym hicie ostatnich miesięcy, czyli modelu Atlantic Worldmaster 1888 „The Original”, a już na horyzoncie pojawia się kolejna jubileuszowa perełka. Jest nią limitowany Atlantic Worldmaster 1888 „Lusso” COSC. Zegarek ten to prawdziwa gratka dla wszystkich wielbicieli precyzyjnych mechanizmów, których miesięczna odchyłka równa jest kilkunastu sekundom.

Media

Wnętrze zegarka kryje mechanizm ETA 2824. Jego niezwykle dokładne działanie można obserwować dzięki przeszkolonemu deklowi. Jakość zastosowanego werku z automatycznym naciągiem została potwierdzona certyfikatem C.O.S.C., szwajcarskiej organizacji zajmującej się mierzeniem i testowaniem dokładności zegarków. Poddane długotrwałym testom mechanizmy, po spełnieniu rygorystycznych standardów, montowane są w zegarkach.

Media

Czasomierz z certyfikowanym werkiem nosi miano chronometru. Model Worldmaster 1888 “Lusso” Chronometer COSC posiada kopertę ze stali szlachetnej oraz szafirowe szkiełko odporne na zarysowania. Zegarek dostępny będzie w limitowanej edycji nawiązującej do jubileuszu – wyprodukowano jedynie 188 numerowanych egzemplarzy.

Media

Linia Worldmaster jest jedną z najbardziej kultowych w ofercie Atlantic. Czasomierze te od pokoleń były obecne w wielu polskich rodzinach na nadgarstku dziadka lub ojca. Model Worldmaster pamięta jeszcze z czasów dzieciństwa Krzysztof Hołowczyc. Znany polski rajdowiec od 2007 roku jest ambasadorem zegarków Atlantic. To właśnie dzięki swojemu tacie, który posiadał czasomierz tej marki, Krzysztof Hołowczyc darzy tę linię szczególnym sentymentem.