Czym jest personal shopping?

Personal shopping jest usługą, która polega na wyjściu shoppera (stylisty) oraz klienta do centrum handlowego lub galerii butików i zakupie zestawów ubrań dopasowanych do określonej sytuacji użycia, np. spotkania biznesowego, oficjalnej gali, ślubu czy wyjazdu na wakacje. Wszystkie zestawy są dobierane pod kątem indywidualnego charakteru sylwetki oraz typu kolorystycznego klienta.

Personal shopping pozwala na budowanie własnej garderoby z wykorzystaniem doświadczeń profesjonalnego doradcy, dzięki czemu zyskujemy pewność, że nasze ubrania będą zawsze dobrze dopasowane, poprawne stylistycznie oraz podkreślające nasze charakterystyczne atuty.

Dobry wizerunek dla każdego

Jako że personal shopping jest zjawiskiem zdobywającym dopiero popularność wśród szerokiego grona odbiorców, na rynku pojawiają się nowe marki świadczące tego typu usługi. Jedną z nich jest Porta Kal - firma, która zajmuje się kompleksową stylizacją kobiet i mężczyzn, zarówno w aspekcie formalnym, jak i na co dzień. Oferta kierowana jest do osób, które pragną odmienić swój wizerunek i skorzystać z porad stylisty. Wspólne zakupy, przegląd garderoby czy kompleksowa metamorfoza – o to kilka z usług proponowanych przez właścicieli.

Porta Kal powstała jako połączenie pasji i zaspokojenie rynkowej potrzeby. Z jednej strony jest wynikiem fascynacji założycieli światem mody, z drugiej coraz częstszym pragnieniem kobiet i mężczyzn, by wyglądać dobrze w każdej sytuacji życiowej. Ta mikstura sprawia, że z przyjemnością pomagamy ludziom budować ich wizerunek - wizerunek dopasowany do ich osobowości, marzeń i wyobrażeń ­– mówią właściciele, Kamila Mikołajczyk i Dariusz Nawojczyk, na co dzień strażnicy dobrego wyglądu.

Więcej niż zakupy

Indywidualne zakupy to nie jedyna usługa, proponowana przez Porta Kal. Firma organizuje również profesjonalne szkolenia zawodowe dla przyszłych personal shopperów, udziela porad w zakresie dress code’u w firmach, a także oferuje usługi stylizacji okazjonalnych takich jak: stylizacja ślubna, wieczorowe wyjście, pierwsza praca. Dokładny opis wszystkich usług znajduje się na stronie www.portakal.pl.

Sam charakter usług determinuje pewną prywatność i bliższy niż zwykle kontakt z klientem. Wspólne zakupy czy wizyta w domu w celu przeglądnięcia zawartości szafy powodują, że to właśnie dzięki tej bliższej relacji, styliści Porta Kal poznają klienta, jego styl życia, osobowość i aspiracje. Łącząc wszystkie elementy, tworzą indywidualny i dopasowany do konkretnej osoby styl. Styl, którego nie stworzy się, przeglądając magazyny o modzie i śledząc najnowsze trendy – dodaje Kamila Mikołajczyk.

Styl i moda dla każdego

Porta Kal to zespół ludzi, którzy znają się na modzie zarówno tej z górnej półki, jak i tej codziennej, która dostępna jest w sieciówkach.

Jesteśmy profesjonalnym, wyszkolonym zespołem i zdobytą wiedzę chcemy wykorzystać w celu niesienia pomocy ludziom, którzy wciąż szukają własnego stylu i mają problemy z zakupem odpowiednich ubrań dla siebie. Nasze usługi są dla każdego, podobnie jak moda, musimy tylko w to uwierzyć – mówią właściciele.