Coraz więcej firm integruje nowoczesne technologie z ubraniami, akcesoriami i szukają rozwiązań dostosowanych do codzienności, uprawiania sportu, dbania o zdrowie.

Ostatni hit stworzyła marka Rayban Wayfarer. W ich okularach zintegrowano mały procesor, dzięki czemu można normalnie surfować po internecie, robić zdjęcia i nagrywać filmiki. Wszystko działa na głos. Użytkownik widzi wszystko na prawym szkle okularów. Amerykanie dostali już kilka modeli do przetestowania. Jak mówią eksperci, to tylko kwestia czasu, kiedy zostaną dopracowane do perfekcji i znajdą się na rynku.

Coś podobnego stworzył Vuzix. Komputerowe okulary przeciwsłoneczne Smart Glasses M100. Przez Bluetooth można się nimi połączyć z telefonem, wykonywać rozmowy, korzystać z internetu, robić zdjęcia i nagrywać filmy. Mają one zostać wprowadzone na rynek już tego lata i kosztować ok. 500 dolarów.

Korzystać z sieci już niedługo będzie można również dzięki zegarkom. Niedawno Samsung potwierdził, że pracuje nad takim cudeńkiem. Sony coś podobnego wprowadził już nawet na rynek i zegarki kosztują ok. 80 euro.

Powstaje też coś dla miłośników sportu. Tajwańska firma AiQ Smart Clothing właśnie pracuje nad koszulką do bieganie z zintegrowanym pulsometrem i termometrem, który łączy się przez Bluetooth ze smartfonem lub tabletem. To samo przedsiębiorstwo stworzyło już ubrania z automatycznym grzejnikiem, by zimą było zawsze ciepło i światełkami LED dla lepszej widoczności w nocy.

Od czerwca wejdzie do sprzedaży tzw. sensor ICE (skrót od In Case of Emergency). A być stosowane przede wszystkim w górach i ma pomóc w znalezieniu osób zaginionych. Ma on być do tego stopnia inteligentny, że jak sam poczuje silne uderzenie, wysyła sygnał do znajomych lub podanych osób.