Najnowsze badania wskazują, że panie są najpiękniejsze po skończeniu 30 lat, zaczynają się starzeć w wieku 41 lat, przestają być seksowne po skończeniu 53 lat, po czym po dwóch latach, w wieku 55 lat, zaczynają być postrzegane jako stare.

W przypadku panów czas jest bardziej łaskawy. Mężczyźni pełnię atrakcyjności osiągają w wieku 34 lat, pierwsze oznaki starzenia u mężczyzn przypadają na 43 rok życia. Co ciekawe, ich atrakcyjność spada dopiero po 58 roku życia, jednak o ile długo zachowują atrakcyjność, bardzo szybko są postrzegani za starych, bo już w wieku 59 lat.

W przeszłości, wiek, który określało się za najbardziej korzystny zarówno dla kobiet jak i mężczyzn był nieco niższy. Dziś starzenia się i uciekająca młodość stanowią to problem, nad którym ludzie zastanawiają się coraz częściej. Większość z nas chce dłużej zachować tę młodość. Na co dzień obserwujemy gwiazdy, które nawet po 50. wyglądają młodo - zauważa Jillian Mackenzie, redaktor magazynu "Allure", który opublikował badania.

Co ciekawe, choć dość wcześnie zaczynamy myśleć o starości, stosunkowo późno podejmujemy walkę z upływającym czasem. Po kremy przeciwzmarszczkowe sięgamy średnio po 37. roku życia.