Rowery miejskie są w ostatnich latach jedną z najpopularniejszych kategorii jednośladów z racji wygody i mody na zdrowy styl życia. Do tej pory jednak pierwszym, co przychodziło na myśl na hasło „rower do miasta” były poważne, klasyczne jednoślady, często wzorowane na modelach sprzed dziesięcioleci. Wygodne ale i ciężkie, służące raczej do dostojnego i niespiesznego przemieszczania się po miejskich ścieżkach rowerowych, niż do szybkiego przemykania alejkami.

Media

Problem w tym, że znaczna część rowerzystów woli przemieszczać się po mieście nieco żwawiej – tym bardziej, że polskie metropolie stają się coraz bardziej przyjazne dla użytkowników jednośladów. To właśnie z myślą o nich pojawiła się nowa kategoria rowerów Urban, stworzona z myślą o szybkim przemieszczaniu się po mieście. Kross Flex 1.0 jest jednym z nich: składana rama, kierownica i pedały zapewniają większą mobilność i ułatwiają transport.

Media

Wykonany z lekkiego i bardzo wytrzymałego performance aluminium, wyposażony w specjalne żelowe siodełko, mocne i proste w obsłudze hamulce Kross typu V-brake i jednobiegową tylną piastę z hamulcem wewnętrznym Shimano Nexus, rower idealnie posłuży do krótkich przejazdów od stacji (przystanku) do domu i miejsca pracy. Najwyższej jakości komponenty i przyjazna cena (999zł) czyni go doskonałym rozwiązaniem dla każdego entuzjasty rowerowych podróży miejskich.

Media

Rower składany wrócił do łask, jest wytrzymały i nadzwyczaj praktyczny. Złożony do wielkości aktówki można zabrać ze sobą wszędzie, a w wiecznie zakorkowanych miastach są najszybszym środkiem lokomocji.