Koszula najbliższa ciału

Nawet jeśli praca nie zobowiązuje nas do chodzenia w eleganckich koszulach na co dzień, w najbliższym czasie okazji do jej założenia nie zabraknie. Wyprasowanie tej części odzieży to nie lada wyzwanie, więc jeśli możemy liczyć na pomoc płci żeńskiej – dobra nasza. Jeżeli jednak musimy zadbać o to sami, opracujmy własny system – w ten sposób prasowanie każdej kolejnej koszuli nie będzie męczarnią, a jedynie dopracowywaniem umiejętność do perfekcji. W internecie bez problemu znajdziemy instrukcje, jak zrobić to krok po kroku – od czego zacząć, jak dokładnie wyprasować kołnierzyk itp., by wszystko szło nam sprawnie.

O tym, czy szybko uporamy się z tą czynnością, decyduje również odpowiednia deska. – Dobrze, by miała regulowaną wysokość, wbudowane gniazdko i była przy tym stabilna. To przełoży się nie tylko na komfort użytkowania, ale przede wszystkim na nasze bezpieczeństwo. Warto pamiętać, że do prasowania koszul najlepiej nadają się wąskie deski – radzi Grażyna Szabuniewicz, ekspert marki Vileda.

Najlepsze (roz)wiązanie

Jeżeli chcemy wyglądać elegancko, nie powinniśmy rezygnować z krawata. Musimy jednak uważać – źle dobrany czy zawiązany potrafi zepsuć całą stylizację. Wiążąc krawat pamiętajmy, by jego węzeł całkowicie przykrył zapięcie kołnierzyka. Bardzo ważna jest również odpowiednia długość – krawat nigdy nie powinien przekraczać linii paska. Jego czubek musi się znajdować bezpośrednio przed linią spodni, przy czym węższy koniec powinien być nieco krótszy od szerszego. Choć z pewnością jest to kusząca opcja – nie zostawiajmy zawiązanych krawatów w szafie. Materiał może bardzo szybko się odkształcić.

Ważny jest również odpowiedni pasek – choć to jedynie dodatek, odgrywa niemałą rolę. Warto w niego zainwestować, bo wykonany z dobrej jakości skóry będzie służył długo, zawsze wyglądając elegancko. Kolor paska dopasujmy do ubrań, które planujemy założyć na daną okazję. Klamra paska nie powinna natomiast rzucać się w oczy – delikatna, w kolorze srebrnym, to najlepszy wybór.

Nokaut w dobrym stylu

Elegancka koszula plus dobrze dobrany krawat i pasek - to połowa sukcesu. Aby zrobić wrażenie, musimy pamiętać jeszcze o kilku zasadach. Stosując się do nich, możemy mieć pewność, że efekt będzie piorunujący.

1. W godzinach porannych unikajmy zakładania czarnego garnituru, a wieczorem – zgodnie z zasadą „no brown after six” – brązowego.
2. Przy kupnie odzieży kierujmy się jakością materiału, z którego jest wykonana. Decydujmy się na naturalne tkaniny: wełnę, jedwab, kaszmir.
3. Przed ważnymi uroczystościami oddajmy garnitur do pralni chemicznej.
W odświeżonej marynarce będziemy czuć się i wyglądać znacznie lepiej.
4. Pamiętajmy, by eleganckie spodnie zaprasowywać w kant.
5. Kolor skarpetek dopasowujmy do koloru obuwia i ubrania. Koniecznie zrezygnujmy
z białych skarpetek do ciemnych półbutów.
6. Zwracajmy uwagę, czy nasze buty są czyste i wciąż nie na tyle schodzone, by dobrze wyglądały. Pastujmy je przed każdym wyjściem.
7. Dobrym uzupełnieniem stroju jest zegarek. Jeśli nie stać nas na model wymarzonej firmy, lepiej poczekać i odłożyć na niego określoną sumę, niż sięgać po nieoryginalny.
8. Męskie perfumy to coś, co przyciąga, jak magnes. Niech atrakcyjny zapach będzie naszym znakiem rozpoznawczym.
9. Zadbajmy o włosy – muszą być czyste i dobrze ułożone.
10. Pamiętajmy o tym, by zawsze mieć zadbane paznokcie i dłonie – to obowiązkowe dopełnienie eleganckiego wyglądu.