Dla mężczyzn kolory nie mają większego znaczenia. Co prawda latem w naszych szafach pojawia się więcej barw, jednak ostre kolory są nadal nie do przyjęcia.

Ulubionymi kolorami większości mężczyzn są czerń, granat i szarość. Barwy te uważamy za bezpiecznie, kojarzą nam się z elegancją i profesjonalizmem. Ubrania takie są praktyczne, bo nie widać na nich plam, a dodatkowo nie wyróżniamy się z tłumu i mamy pewność, że nikt nie posądzi nas o inną orientację seksualną.

Takie stereotypowe myślenie powinno jednak odejść do lamusa. Kolorowe ubrania sprawiają, że przestajemy być nudni i nie zlewamy się z szarą rzeczywistością. Nie chodzi oczywiście o to, aby ubierać się we wszystkie kolory tęczy, ale jedna część garderoby w modnym kolorze z pewnością doda charakteru.

Polscy mężczyźni najbardziej obawiają się różu. Od dzieciństwa żyjemy w przeświadczeniu, że różowy to kolor dziewczynek, a niebieski – chłopców. Tymczasem w historii znaleźć można wiele dowodów na to, że kiedyś było odwrotnie. Zdaniem stylistów w szafie każdego dżentelmena powinna znaleźć się różowa koszula.

Shutterstock

W kwestii doboru barw najlepiej zdać się na kobiecy gust. W końcu to właśnie na kobietach mamy robić wrażenie.