Wyróżniające się kolorem oraz technologią modele sprawią, że najlepsi piłkarze świata tacy jak: Cristiano Ronaldo, Andres Iniesta, Wayne Rooney oraz Gerard Pique zaprezentują w turnieju pełnię swoich umiejętności. 

Nowy wygląd butów Nike Mercurial Vapor VIII, CTR360 Maestri II, T90 Laser IV oraz Tiempo Legend IV to śmiałe połączenie klasycznej bieli oraz intensywnego koloru podkreślającego charakter każdego modelu. Taka kompozycja kolorystyczna sprawia, że będą się one doskonale wyróżniały na boisku.

Zawodnicy zadebiutują w nich podczas finału Ligi Mistrzów, który odbędzie się w Monachium 19 maja br. Również piłkarze drużyn narodowych wystąpią w nich na polskich i ukraińskich arenach oraz w późniejszych rozgrywkach sezonowych. 

Buty z kolekcji Nike Clash posiadają technologie pozwalające każdemu zawodnikowi na osiąganie jeszcze lepszych wyników. Charakterystycznym motywem kolekcji jest połączenie jednego wyróżniającego się koloru z białym wykończeniem cholewki w strefie palców. Barwy dobrano tak, by odzwierciedlały styl gry i przeznaczenie poszczególnego modelu. Mercurial Vapor VIII są w kolorze Solar Red, oddającym zawrotną szybkość, CTR360 Maestri II, stworzone dla pewnych siebie pomocników, są w kolorze Blue Glow, T90 Laser IV, przeznaczone do oddawania zabójczych strzałów, posiadają kolorystykę Electric Green, a pozwalające na jeszcze łatwiejsze prowadzenie gry Tiempo Legend IV są czarne i utrzymane w klasycznym stylu.

Połączenie tradycyjnej bieli z nowoczesnymi i młodzieżowymi kolorami będzie naprawdę potężną oraz doskonale widoczną na boisku kombinacją barw – mówi Andrew Caine, Nike Global Creative Director for Football Footwear. Buty z kolekcji Nike Clash posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz ostry kontrast barw. To połączenie innowacji oraz doboru kolorów doskonale odzwierciedla zaciętą rywalizację oraz turniej, który odbędzie się tego lata. Uczcimy to wydarzenie nowymi, charakterystycznymi i wyróżniającymi się na boisku kolorami.