W ciągu ostatnich 15 lat liczba mężczyzn korzystających z zabiegów upiększających wzrosła dwukrotnie. Również młodzi Polacy coraz częściej stają do walki o piękny wygląd, a szczególnym zainteresowaniem darzą botoks. Do tej pory z zabiegów odmładzających korzystali panowie koło pięćdziesiątki, jednak w ostatnich latach pod igłę oddają się także ci trzydziestoletni.

>>> Jegostrona.pl na Facebooku – polub i bądź na bieżąco >>>

Wbrew pozorom nie są to osoby samotne, czyli tzw. single, ale żyjący w związkach, dobrze wykształceni młodzi ludzie, głównie wolnych zawodów. Coraz częściej przychodzą też sami, bez namowy ze strony żon lub partnerek – informuje dr Joanna Wójcik, członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, na łamach portalu Interia.pl.

Mężczyźni zjawiający się w gabinetach medycyny estetycznej są o wiele bardziej zdecydowani niż kobiety. Już podczas pierwszej wizyty skrupulatnie układają plan działania, który doprowadzi ich do zamierzonego efektu. W przeciwieństwie do pań, nie przywiązują wagi do szczegółów związanych z zabiegiem, potrzebują jedynie zapewnienia, że ich twarz nie będzie wyglądała sztucznie.

Skóra mężczyzn, w porównaniu z kobiecą, jest grubsza i bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych, dzięki czemu zmarszczki uwidaczniają się u nich dopiero koło 40. Jednak w skrajnych przypadkach, na wstrzykiwanie toksyny botulinowej decydują się już dwudziestolatkowie. Zabiegi te nie są zalecane panom po siedemdziesiątce.

Najlepiej zacząć kuracje, kiedy zmarszczki nie są jeszcze utrwalone i mają charakter dynamiczny. Świadczy o tym brak wyraźnych pozostających zagięć skóry po zupełnym rozluźnieniu mięśni mimicznych. Kiedy zmarszczki są już widoczne w stanie spoczynku, to nawet po podaniu botoksu całkiem nie znikną, choć ulegną spłyceniu. Nie będą się za to nasilać - tłumaczy dr Wójcik.

Efekt wstrzyknięcia toksyny botulinowej utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy, w zależności od dawki i miejsca podania. Wystarczy kilka zastrzyków i twoja twarz stanie się na ten krótki czas gładka, wypoczęta i zrelaksowana, a potem zabieg będzie trzeba powtórzyć i znów powtórzyć, i tak wciąż… Jesteś pewien, że warto?