Tatuaże, tak jak wszystko, podlegają modowym trendom. Najłatwiej zaobserwować to u gwiazd. Do niedawna na topie były maoryskie tribale, słowa w sanskrycie, czy chińskie znaczki, które obecnie są raczej śmieszne i żenujące. Niemodne stały się także druty kolczaste i smoki, na które niegdyś decydowało się wielu mężczyzn. Obecnie najpopularniejsze są czarne proste ikonki oraz słowa pisane odręcznym pismem. Co będzie modne za rok? Z pewnością coś zupełnie innego.
 

 
>>> Jegostrona.pl na Facebooku – polub i bądź na bieżąco >>>
 

Jeśli wybrałeś już wzór oraz miejsce na twoim ciele, które pragniesz ozdobić, pozostaje ci znalezienie dobrego studia tatuażu. Najlepiej sprawdzić wcześniej opinie w internecie oraz zorientować się czy w salonie przestrzegane są zasady higieny. Tatuażysta przed rozpoczęciem pracy powinien zdezynfekować stanowisko i posługiwać się sterylnym sprzętem. Wykonanie tatuażu jest związane z ingerencją w skórę, należy więc zmniejszyć do minimum ryzyko zakażenia żółtaczką wszczepienną, wirusem zapalenia wątroby typu B lub C i HIV.
  

  
Sam zabieg tatuowania nie należy do najbardziej komfortowych. Intensywność bólu zależy od odporności oraz unerwienia tatuowanego miejsca. Wybrany wzór tatuażysta przenosi na papier, a następnie odbija go na skórze. Później rozpoczyna się wypełnianie rysunku igłą z barwnikiem, które może trwać nawet kilka parogodzinnych sesji.
  

  
Co zrobić jeśli po czasie tatuaż nam się znudzi? Na szczęście istnieje kilka rozwiązań. Najprościej wykonać cover, czyli pokryć istniejący tatuaż nowym wzorem. Zrobił tak chociażby Radosław Majdan, który wizerunek Dody zamienił na Indianina. Niewielkie i jednokolorowe tatuaże można w prosty sposób usunąć za pomocą lasera, który nie pozostawi blizn. Jeden zabieg laserem kosztuje 300-600 zł, a do całkowitego usunięcia tatuażu niezbędnych może być nawet kilka interwencji. Najbardziej drastycznym sposobem jest chirurgiczne usunięcie rysunku, które w przypadku dużych tatuaży może wymagać przeszczepu skór. Zabieg taki pozostawia blizny i kosztuje min. 1000 zł.