Najodpowiedniejszym strojem na świąteczne spotkania będzie garnitur. Jeśli dokładna analiza szafy zakończyła się stwierdzeniem, że posiadasz garnitur, to ominie cię dodatkowe bieganie po sklepach. W przeciwnym wypadku masz już niewiele czasu. Wybierając garnitur zwróć uwagę przede wszystkim na materiał. Dobra jakość tkaniny sprawi, że po godzinach spędzonych za stołem garnitur nie będzie pognieciony. Święta to czas spokoju i tradycji, dlatego najodpowiedniejsze będą klasyczne i stonowane kolory – czerń, grafit, granat. Ekstrawaganckie połączenia zostaw na imprezę sylwestrową.


>>> Jegostrona.pl na Facebooku – polub i bądź na bieżąco >>>


Wybierając koszulę możesz pozwolić sobie na większą swobodę. Jeśli decydujesz się na klasyczną elegancję, ale nie chcesz tradycyjnej białej koszuli, to najodpowiedniejszym wyborem będą koszule w odcieniu o ton jaśniejszym od marynarki. Bazowe kolory możesz przełamać modnym w tym sezonie burgundem lub ciemną zielenią.

Pamiętaj, że skarpety są istotnym elementem garderoby. Można je określić jako przedłużenie spodni, dlatego skarpetki i spodnie powinny być w tym samym kolorze. Istotna jest również ich długość – tak aby przy zakładaniu nogi na nogę nie raczyć gości widokiem gołej łydki.

Masz dosyć garniturów? Alternatywą dla ciebie może być koszula z kamizelką. W takim zestawieniu kamizelka powinna być grubsza niż ta tradycyjna pod marynarkę. Postaw na bogate wykończenia oraz lamowane klapy. Pozostając w zimowej stylistyce możesz zdecydować się również na cienki dzianinowy sweter w kolorze czerwonym, granatowym, szarym lub zielonym. Do tego eleganckie spodnie materiałowe lub sztruksowe i biała koszula z krawatem.