1. Szpilki, słupki czy koturny?

Najprostszym sposobem na dodanie sobie centymetrów są buty na podwyższonej podeszwie lub obcasie. Oczywiście nie musisz pożyczać od żony szpilek, ponieważ praktycznie każde eleganckie męskie obuwie posiada niewielki obcas. Pasują do garnituru, ale także do jeansów, a dłuższa nogawka skutecznie uczyni obcas niewidocznym.

2. Monochromatyczność

Zbliżone do siebie barwy optycznie wydłużają, dlatego dla niskich panów odpowiednie są marynarki i spodnie w jednolitym kolorze. Zapomnij o kontrastowym zestawieniu koszuli i spodni, na taką ekstrawagancję mogą pozwolić sobie jedynie wysocy. Unikaj także dużych nadruków, które mogą przytłoczyć niewielką sylwetkę. Dla drobnych panów najkorzystniejsze są niewielkie wzory. Podobna zasada obowiązuje przy wyborze pasków i krawatów – koniecznie wybieraj te wąskie.

3. Biodrówki

Dla większości niskich mężczyzn najlepszym fasonem spodni są biodrówki o wąskich nogawkach. Niski stan spodni wydłuży tułów i sprawi, że twoja pupa zwróci uwagę niejednej kobiety.

4. Sweterek nie w serek

Koszulki i swetry z głębokim wycięciem w serek jeszcze bardziej zmniejszają sylwetkę. Korzystniejszy efekt uzyskasz w koszuli w pionowe prążki z rozpiętym górnym guzikiem. Mimo, że koszule z mankietami do spinek są bardzo eleganckie, to niscy mężczyźni powinni unikać takich fasonów. Zbyt długie rękawy optycznie skracają ręce.

5. Centymetry w dodatkach

Odpowiednio dobrane dodatki odwrócą uwagę od twojej postury. Oryginalny łańcuszek lub krawat skupią wzrok innych na twarzy. Warto zaopatrzyć się także w modne ostatnio kapelusze, które od razu dodadzą ci centymetrów.