Vabun to początek, odrodzenie, wschód słońca, narodziny, siły witalne, dlatego też mężczyzna Vabun to człowiek zmysłowy, intrygujący, to mężczyzna, który żyje instynktownie i nie boi się sięgać po rzeczy, których pragnie. Dlatego też zapach łączy w sobie energetyczny aromat egzotycznej, czerwonej pomarańczy, ostrą nutę mięty pieprzowej, rześką woń grejpfruta i szczyptę złocistego cynamonu. Całość zamknięta w prostym, czarnym, eleganckim flakonie.

"Nie ma co ukrywać, zdaję sobie sprawę, że jest to odważny krok. Wraz z osobami, które pracowały przy tym projekcie, którym bardzo dziękuję, staraliśmy się, aby zapach był trochę tajemniczy, zmysłowy, ale nie pozbawiony męskiego charakteru. Przede wszystkim staraliśmy się trafić w gusta kobiet, bo my, faceci, wszystko co robimy, robimy dla kobiet" - powiedział podczas czwartkowej prezentacji perfum Radosław Majdan.

"Większość rzeczy, które w życiu robię wynika ze spontanicznych decyzji, jednak do tego projektu musiałem dojrzeć. Rok temu, razem z moim menedżerem, wpadliśmy na taki pomysł i to on mnie zmotywował do tego, by pomysł zamienić w Vabun. Ja osobiście wielką wagę przykładam do zapachu, uważam, że każdy prawdziwy facet powinien ładnie pachnieć" - dodał.

Zapach do ostatniej chwili pozostawał tajemnicą. Nawet bliscy znajomi i przyjaciele sportowca, którzy licznie przybyli na spotkanie z debiutanckimi perfumami Radka Majdana, nie wiedzieli czego mogli się spodziewać. Jednak tuż przed prezentacją perfum wszyscy ogłosili jednomyślnie - "To na pewno będzie zmysłowe".

"Mocny, seksowny, przebojowy i zmysłowy" - taki zapach Majce Frykowskiej przywodzi na myśl Radek Majdan. "Kiedy pytałam go o zapach, był bardzo tajemniczy, ale jestem pewna, że tak jak oprawa, tak sam zapach będzie nienaganny, w związku z tym oczekuję najlepszego" - powiedział PAP Life przed premierą perfum Frytka.

Podobne oczekiwania co do charakteru zapachu miła aktorka Grażyna Wolszczak. "Zapach z pewnością będzie seksowny - tak jak Radzio" .

Kobiety doskonale wiedzą jak ważny i jaką moc ma zapach mężczyzny. Zdaniem Mariusza Czerkawskiego, jest istotny element męskiego wizerunku, ale nie tylko...

"Gdy ma się małe dziecko, mężczyzna nieco ogranicza ilość perfum. Mój syn bardzo często się przytula do mnie i chcę, żeby czuł naturalny zapach ojca, a nie zmieniające się co chwila perfumy" - wyznał Mariusz Czerkawski.