Węzeł paryski

To najpopularniejszy ze wszystkich węzłów i z pewnością najczęściej widujesz go na polskich ulicach. Składamy szalik na pół, zakładamy na szyję przeciągając dwa końce przez pętlę po środku szalika i zaciskamy. Węzeł świetnie prezentuje się z krótkimi skórzanymi kurtkami. W bardzo chłodne dni możesz włożyć końce szalika pod kurtkę i zasunąć zamek.

Shutterstock

Styl cygański

Należy owinąć szal wokół szyi jeden raz w taki sposób, aby oba końce wisiały z przodu. „Szalik na wszelki wypadek” świetnie pasuje do kurtki z kapturem, doda ci zawadiackiego wdzięku.

Shutterstock

Styl minimalistyczny

Szalik po prostu zarzucamy na szyję, bez owijania. Świetnie sprawdza się do eleganckiego stroju wieczorowego (najlepiej wykorzystać szal szeroki).

ShutterstockWęzeł pojedynczy

Nie masz zbyt wiele czasu? Jesteś spóźniony? Musisz szybko wyjść z domu, a na dworze nie jest jeszcze zbyt chłodno? Zrób ten węzeł, wcześniej owijając szal wokół szyi jeden raz.

Shutterstock

Na chłodne dni

Owijamy szalik wokół szyi tyle razy ile się da, a jego końce wkładamy do środka kurtki lub płaszcza.

Shutterstock

Szalik a’la krawat

Ostatni, najtrudniejszy z węzłów i pewnie dlatego najrzadziej spotykany. Wiązanie przypomina to, które znamy z lekcji wiązania krawatu… Bardzo oryginalny i dobrze wyglądający.

Shutterstock