1. Garnitur

Dobry biznesmen to klasa, szyk i elegancja, więc najodpowiedniejszym dla niego strojem będzie naturalnie garnitur. Ten dwuczęściowy - marynarka plus spodnie - sprawdzi się idealnie. Kamizelkisą dziś niekoniecznie wymaganym dodatkiem. Jeśli spotkania nie są tak oficjalne, klasyczny garnitur możesz zamienić na wersję sportową. Na miejscu będzie marynarka i sztruksowe spodnie.

2. Koszula ze spinkami

Koszula powinna być zawsze dobrze wyprasowana. Oczywiście przez cały dzień pracy niemożliwe jest utrzymanie jej w nienagannym stanie, ale wyprasowane mankiety i kołnierzyk sprawią, że zawsze będziesz wyglądał schludnie. Mankiety koszuli powinny delikatnie wystawiać poza rękaw marynarki, dlatego najlepiej nosić koszule ze spinkami.

3. Krawat

Istnieje wiele teorii odnośnie długości krawata. Im mężczyzna wyższy, tym dłuższy krawat, ale jego koniec powinien zawsze sięgać paska. Węższe zakończenie nie może wystawać spod szerszego.

4. Spodnie

Nogawka spodni powinna z przodu opierać się lekko na bucie, tworząc jedno załamanie, a z tyłu sięgać obcasa, zachowując linię prostą. Spodnie z mankietami są odpowiednie jedynie dla wysokich mężczyzn, gdyż skracają sylwetkę.

5. Skarpety

To właśnie skarpety są najczęstszą przyczyną błędów. Po pierwsze długość – kiedy siadasz, nie możesz odsłaniać gołej nogi, dlatego skarpetki powinny zakrywać łydki. Po drugie kolor – nie powinny kontrastować z resztą stroju, do pracy zakładaj te ciemne, skomponowane z kolorem spodni i butów.

6. Pasek i szelki

Pasek powinien być skórzany ze skromną klamrą. Jeśli gustujesz w szelkach, to zdecyduj się na te klasyczne. Wybierz to, co jest dla ciebie wygodniejsze, ale pamiętaj – albo szelki, albo pasek, nigdy razem!