Jaskiniowcy, którzy nie posiadali gęstego kożucha z własnych włosów, wiedli zazwyczaj bardzo krótkie i zimne życie. Dzięki takim wynalazkom jak ogień, odzież, energia elektryczna czy Snuggies (koc z rękawami) mamy teraz możliwość – przynajmniej tymczasowo – wyeliminować niepotrzebne pozostałości po jaskiniowcach.

1. Klatka piersiowa

Staraj się, żeby włosy były tutaj krótkie. Skracaj nożyczkami w momencie kiedy zaczynają się podkręcać. Pozostawianie długich włosów na klatce piersiowej może powodować swędzenie, natomiast kompletna depilacja, to najlepszy sposób na zafundowanie sobie podrażnień – np. podczas kontaktu z niektórymi rodzajami tkanin.

2. Brzuch

Brzuch należy ogolić zupełnie, lub pozostawić jedynie bardzo cienką warstwę owłosienia – jeśli w ten sposób będziesz czuł się bardziejkomfortowo. W końcu nie każdy może pochwalić wspaniałym kaloryferem... Zaleca się stosowanie inhibitora wzrostu włosów, co zmniejszy szybkość odrastania.

3. „Happy trial” - czyt. „ścieżka miłości”

To nic innego jak linia włosów przebiegająca przez środekbrzucha. Nieliczni posiadają ten rodzaj owłosienia i nie mają się z czego cieszyć – należy go usuwać zupełnie! Najpierw pas włosów trzeba jak najbardziej skrócić, po czym przy użyciu wosku pozbyć się zupełnie zbędnych włosów na dłuższy czas. Woskowanie pozostawi gładką skórę.

4. Barki

Jeśli w tym miejscu masz zaledwie kilka sterczących włosów, powinieneś się cieszyć. W ich usuwaniu pomoże ci pęseta. Co innego, jeśli jesteś posiadaczem pokaźnego dywanu. Tym panom zaleca się zasięgnięcia rady u specjalistów. Pomoże im z pewnością specjalistyczne woskowanie lub usuwanie owłosienia przy pomocy lasera. Barki to trudno dostępny obszar ciała – sam sobie z pewnością nie poradzisz.

5. Plecy

Pozbądź się wszystkich włosów, nawet jeśli znajdują się w miejscu widocznym jedynie po zdjęciu koszulki. Najskuteczniejszą i dającą długotrwałe efekty metodą jest usuwanie laserowe, które znajdziesz w oferciegabinetów dermatologicznych lub spa. Jednak zawsze możesz spróbować domową metodą, zwykłym depilatorem – najlepiej pomocy bliskiej osoby.

6. Miejsca intymne

Tutaj zasady depilacji dla pań i panów są jednakowe. Włosy nie powinny być zbyt długie, a bielizna którą nosisz powinna je w całości przykrywać. Pamiętaj „Przycinanie krzewów sprawia, że drzewa wydają się większe”!

7. Tyłek

Podczas depilacji, ta część ciała sprawia najwięcejkłopotów. Z jednej strony – nie chcesz wyglądać jak grizzly – z drugiej – nie chcesz żeby kolczaste odrosty kłuły cię za każdym razem kiedy chcesz usiąść. Dopóki włosy nie pokrywają dosłownie każdego centymetra twojej pupy, powinieneś pozostawić je bez żadnej ingerencji. Natomiast jeśli ich ilość jest wystarczająca do tego, żeby pokryć nimi Wielką Stopę – proponujemy po raz kolejny depilację laserową.

7. Dłonie i stopy

Zasady dotyczące depilacji tych partii ciała głównie skupiają się na kobiecie. W tym wypadku mężczyźni rzadko potrzebują ingerencjidepilatora.

8. Ręce i nogi

Podobnie jak w wypadku dłoni czy stóp owłosieniem rąk inóg nie musisz się przejmować. Mężczyźni depilują te obszary ciała tylko w wyjątkowych sytuacjach… np. jeśli są pływakami lub jeśli z jakichś innych, trudnych do ustalenia powodów potrzebują mieć aerodynamiczne, gładkie ciało