Blichtr na czterech kółkach

Mężczyznom przepych kojarzy się głównie z szybkimi i drogimi autami. Mimo, że luksus brzmi jak Lexus, a limuzynami Mercedesa jeździ wielu bogaczy świata, to nie one należą do najdroższych. Pierwsze miejsce pod względem ceny, ale i szybkości, zajmuje Bugatti Veyron Super Sport. Choć rozpędza się do 431 km/h, to „przeciętny” nabywca może kupić wersję osiągającą jedynie 415 km/h i to za zaledwie 2,6 mln dolarów. Dla prawdziwych koneserów nie liczy się jednak ani prędkość, ani pieniądze - Bugatti 57 SC Atlantic pochodzące 1936 r. sprzedano w ubiegłym roku za 40 mln dolarów!

Tykający splendor

Kolejne na liście męskich zabawek, ale wcale nie tańsze, są zegarki. To chyba najbardziej tradycyjny rodzaj męskiej biżuterii świadczący o dobrym stylu. Złote Rolexy odchodzą już do lamusa, dziś stawia się na małe dzieła sztuki z niezawodnymi mechanizmami. 1,5 mln dolarów za zegarek z paskiem z krokodylej skóry, to kropla w morzu w porównaniu z klasykiem. The Patek Caliber 89, pamiątkowy zegarek z 1989 r. zawierający 33 mechanizmy i ważący 1,1 kg kosztuje ponad 5 mln dolarów!

Luksus zamknięty w butelce

Najdroższym alkoholem świata jest bezapelacyjnie koniak, ale dla wielbicieli czystych trunków również znajdzie się coś ekskluzywnego. 3,7 mln $ trzeba zapłacić za pięciolitrową butelkę rosyjskiej wódki, która podczas destylacji przelewana jest po diamentach. Płaci się nie tylko za zawartość, ale i za opakowanie - sama butelka jest ozdobiona 3 tys. diamentów i umieszczona białym futrzanym futerale.

Małe gadżety

Wysoką pozycję na liście męskich przedmiotów pożądanych zajmują pióra wieczne. Szczyt elegancji wykonany jest z 840 diamentów i trzech odmian 20 karatowych kamieni szlachetnych rubiny, szafiry, szmaragdy. Występuje w dziewięciu kombinacjach, a za jedno trzeba zapłacić 730 tys. dolarów.... aż strach nim pisać. Masz ochotę na coś z bardziej przyziemnych i tańszych dodatków? Lato w pełni, więc każdemu przydałyby się okulary przeciwsłoneczne. Białe złoto, bawoli róg, strusia skóra, a do tego oprawka zginana w pięciu miejscach, aby bez trudu zmieścić je w kieszeni. Wolisz coś z diamentami? Dolce & Gabbana oferują takie za 400 tys. dolarów.

Komfortowy wypoczynek

Urlop sam w sobie bywa niekiedy luksusem, a co powiesz na wypoczynek w najdroższym hotelu świata? Na pobyt w moskiewskim Ritz-Carltonie z pewnością stać rosyjskich miliarderów, bo czym dla nich jest 16 tys. $ za noc? Nikogo nie zdziwi śniadanie za 700 $, jeśli za samą herbatę trzeba zapłacić 900 zł, ale obsługa hotelu na pewno spełni każdą twoją zachciankę. Wolisz morskie podróże? Rejs Oasis of the Seas będzie dla ciebie idealny. 2700 kabin dla 6296 pasażerów, a do ich dyspozycji: amfiteatr, park wodny, karuzele, SPA, kurs surfingu i wiele wiele innych. Za tygodniowy pobyt w najdroższym z apartamentów trzeba zapłacić 34 tys. dolarów.